Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sok cikket olvastam a hatékony...

Sok cikket olvastam a hatékony zsírégetésről, azonban pár kérdés nyitott maradt. Először is nem vagyok kórosan elhízva, azonban "úszógumisodom". (Ffi,33 év,175 cm,72 kg) Étkezéssel kapcsolatosan tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Reggeli (ébredés utáni) intervall edzést iktattam be, próbálok teljes kiörlésű pékárukat fogyasztani (minimálisra csökkentve).

Szerintetek mennyi fehérjék vigyek be reggeli előtt, hogy azért az izomzatom ne lássa kárát? (olvastam, hogy fehérjeturmix, de nem szeretnék súlyos ezreket kiadni porokra, BCAA-t, meg aminosavakat is írtak, hogy növelik a zsírlebomlást, de nem tudom mennyit érdemes illetve, hogy érdemes-e)

Edzés után próbálok zuhany után (kb 10 perc) kiadósan étkezni (tojás, zabpehely, tej, teljes kiörlésű valami, sovány sonka, zöldség. Természetesen váltakozóan, hogy ne unjam meg)

Mit ajánlanátok tehát nekem reggeli edzés előttre?

Egyébként nagyjából jól csinálom?

Köszi előre is


2013. jan. 7. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

A tej=kuka. Az pont nem kell egy diétában a tejzsír és tejcukor miatt.

Reggel pedig mehetne egy protein turmix. Ha kiszámolnád fehérjetartalomra, akkor rájönnél, hogy olcsóbban jössz ki vele mint szilárd kajából származó ugyanannyi fehérjével. A BCAA és glutamin is jó, segítik az izom megtartását. 5g BCAA vagy 10g glutamin is jó megoldás lehet kardio előtt (is).

Egyébként:Szálkásító diéta: legyen napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1-2g x testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2013. jan. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. jan. 7. 14:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2013. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!