Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy hívják azt, amikor a...

Hogy hívják azt, amikor a balerinák a lábujjukon járnak?

Figyelt kérdés

A lábfej lefeszítés az a spicc, azt tudom, de amikor konkrétan járnak is meg rajta állnak az mi? És azt hogy lehet megtanulni? És tényleg a lábujjuk hegyén állnak olyankor? Vagy csak a nagylábujjon? Hogy van ez? Én nem lennék képes rá, szóval nem ezért kérdem, csak érdekelne. Hogyan keressek rá pl. youtube-on?

Köszi a segítséget :)



2013. jan. 11. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
En pointe. A nagylábujjuk csúcsán állnak. Ahhoz, hogy megállj rajta, gyakorolni kell: támaszkodj kisujjal valami bútoron, és próbálj minél magasabbra állni lábujjhegyen. Ha eljött a holtpont, erőltesd még egy kicsit. Nekem egy hét kellett hozzá. DE: ahhoz, hogy táncolni is tudj rajt', hosszú évek gyakorlatára, nagyon erős és hajlékony lábfejre, továbbá spicc-cipőre van szükség.
2013. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, most már világos a számomra! :)
2013. jan. 12. 19:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, hogy jársz valami balett órára, mert anélkül elég kockázatos bármi ilyet csinálni. Hidd el én balettozom és tudom!! :)
2013. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!