Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elektromos futógép-et akarok...

Elektromos futógép-et akarok venni és nem tudom, hogy merjek-e használtat venni? Vagy gyüjtsem a pénzt egy új gépre?

Figyelt kérdés
A használt sokkal olcsóbb,de viszont nem tudom hogy mennyit használták vagy volt-e már valami baja.

2013. jan. 13. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az eladótól xD vagy nézd meg hogy mi a jó márka, nemhiszem hogy egy jó futópad könnyen elromlik, megkérdezed mennyi idős, meg ilyenek, használd a "kommunikációt" :D, persze, mindenhol vanank patkányok, akik rádsoznak vackokat, de azt neked kell megtudakolnod hogy vacak-e vagy nem, ezt így elég nehéz lenne megmondani hogy te vedd- e meg "azt" xd
2013. jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1. hiba: futógép. Minek? Általában 12-14km/h a maximális beállítható sebesség. Na ez az, amin nincs értelme edzeni. Ez gyorsabb kocogás, kocakutyagolás, minek?
2013. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

TaplalkozasHarcmuves:


Szóval azt mondod hogy nem volna értelme venni mert hogy nem sokat érne,lassú,és nem is igen fogynék tőle? :)

2013. jan. 13. 22:15
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Merész állításnak tűnik így, hogy más leírásában látom.

De hát így működik a világ, még az olimpikonok sem fogynak le. Pedig sokan vannak, és naponta nem csak hogy futógépeznek kicsit, de 3x edzenek.


De mivel is fogyhatna le egy ember, anélkül hogy futógépre költene és tönkretenné a térdét egy idétlen, régimódi kocogó edzéssel? Mondjuk kenyérmentes, szénhidrátszegény és tejnélküli táplálkozással? :)

2013. jan. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Futogep kimeli az izuleteid, ilyen idoben, hoben-fagyban is hasznalhatod. Nem kergetnek meg a kutyak. :) Az en gepemen 20km/h a max, de ritkan allitom feljebb 8-10km/h-nal. Igy kocogok fel orat es hulla vagyok, de megis jol erzem magam tole.
2013. jan. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha sprintelni lehet rajta, akkor jó. Sprinteléskor megfeszülnek a térd körüli izmok, és kímélik az ízületet. Illetve nem vagyunk képesek hosszan sprintelni.


Kocogásnál viszont akár 1 órán át folyamatosan csapódik a térdünk, ellazult izmok semmi terhelést nem vesznek át. Ki jobban bírja, ki kevésbé, számít a futócipő is, de ha így edz az ember akkor idővel számíthat térd problémákra.

2013. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az intenziv mozgast igenylo sportoknal terhelve van a lab ez nyilvanvalo. Az sem kerdes, hogy valakinek jobban birja a laba, terde, valakinek nem.

Ugyan csak megyei szinten, de 20 evig fociztam. A terdemet kisse megviselte, de a bokamat meginkabb. Futogepen viszont szerencsere nem faj a labam. Nem egyenetlen es kemeny a talaj, (azt a labam nem birna) epp ellenkezoleg, a futogep rugalmas, a lab utodese szinte teljesen elnyelodik.


Persze nagyon fontos a helyes taplalkozas ez nyilvanvalo, de ne nevezzuk mar pont a futogepet regimodi, terdet tonkretevo edzesnek. Mozogni kell, ennek pedig a futogep egy praktikus eszkoze.

2013. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalataim szerint a jóga, pilates, callanetics, taichi vagy egy szimpla otthoni erősítés egész testre azok az edzésmódszerek, amiket már érdemes csinálni.


Ha lábproblémáim lettek volna (vagy ki tudja, tán voltak is) biztos hogy nem vállalnám be a kocogást edzésnek. Ez 100%. Írtam miért, sprintnél az izomkötegek védik a térdet. Kocogásnál ezek el vannak lazulva.

2013. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 20. 05:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!