Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Diéta alatt hogy szedjem a...

Diéta alatt hogy szedjem a BCAA-t?

Figyelt kérdés
Az edzésem úgy van hogy egyik nap súlyzós edzés a másik nap aerob.Na én este 6tól 7ig szoktam edzeni, és úgy tudom hogy edzés alatt és lefekvés előtt ajánlott inni! Na most ha edzés alatt megiszom, akkor rá 2-3 órára megint igyam meg mert megyek lefeküdni???Szerintem ez hülyeség! Szerintetek hogy csináljam? Esetleg reggel iskolába megiszok egy adagot,meg edzés közben este?

2013. jan. 13. 18:22
 1/5 JayC ***** válasza:

aerob előtt/alatt innám, és nem ennék előtte kb 3 óráig szénhidrátot.


súlyzós edzés alatt is mehet, italba keverve.


lefekvés előtt valami lassan felszívódó fehérjét vigyél be, casein fehérje, vagy zsírszegény túró.

2013. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
lefekvés előtt megvan a zsírszegény túró! Akkor egy nap elég egyszer inni 5g-ot???
2013. jan. 13. 18:33
 3/5 dirtboy ***** válasza:
5g az nagyon kevés diétakor,szálkásításkor nem szabad ilyenen spórolni 10-15g mehet bátrán.
2013. jan. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A BCAA-ak (figyelni a leucin tartalmat, jobb megoldás az EAA), 5-20g adagokban fejtik ki hatásukat. Érdemes éhgyomorra, bő folyadékkal használni, fehérjében gazdag, szilárd étkezéssel együtt. Edzés előtt célszerű fél órával a BCAA-kat gyors felszívódású whey proteinnel (még jobb megoldás hidrolizátummal) együtt használni, hogy a vérben a pozitív amino mérleget elérd, (biztosítsad szervezetednek). Az ideális megoldás edzés előtt/közben/után használni. Az 1 adagra mért BCAA mennyiség egyén függő, ez edzés intenzitástól, az izomzattól függ.
2013. jan. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dezso369 válasza:

Én a BCAA-t edzés elott szoktam bevenni 30-40 perc-el,de elotte 45-60 percig nem eszek és edzés után 30 percel megint ezután 30 este már nem eszek csak iszok esetleg egy házilag készitett gyumolcsturmixot

Szóval: 6:00 után már nem eszek,6:30 BCAA 7:00-8:00 edzés,8:30 BCAA

aerob-hoz esetleg elotte de utána nem szukséges

2013. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!