Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsun/Chun/Tzun között mi...

Wing Tsun/Chun/Tzun között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
a stílusalapító a betű változtatással jelzi,hogy magára szabta,megújította a stílust.
2013. jan. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 qwertzoo ***** válasza:

Technikai részről nem sok különbség van.


A Wing Tsun-t a költséges oktatás és drága vizsgák miatt szokták szidni. És sajnos sparring sincs, vagy csak ritkák, és emiatt kicsit híg a társaság, de az edzők jók.


A Wing Chun ár szempontjából elfogadhatóbbnak hallom, és keményebbek az edzések is.


A Wing Tzun-t Emin Boztepe-vel lehet összekötni, aki egy nagyszerű harcos, és a Wing Tsun-ból vált ki, a már említett anyagiak és széthúzás miatt. Edzéseit jónak láttam videók alapján.


Formákban minimális eltérés van, de ez nem számít.


Ha jót akarsz magadnak, akkor Wing Chun-t vagy Wing Tzun-t választól.

2013. jan. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Az előttem szólók nagyon jól összefoglalták, viszont én még annyit hozzá tennék a Wing Tsun-hoz, hogy okkal nincs sparring, a társaság pedig igenis jó. (Tapasztalat :)) A Wing Tsun elvei nem a szabályok közt lebonyolított harcokon alapszanak, egy életszerű szituációt így nem lehet kivitelezni. Ezt sokszor hangoztatják. Ez az ág mindig is tartózkodott a versenyektől és egyebektől, sőt, volt olyan eset, hogy ki is tiltottak valakit ezért. Az árakkal nem vitatkozom, abban igazad van. :)
2013. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hun84 ***** válasza:

Szerintem a wing chun és az Ebmas wing tzun-sok bebizonyitoták, hogy lehet versenyben is kivitelezni wing chun vagy wing tzun küzdelmeket.


Aki nem hiszi csak menjen fel a youtuble-ra



pl: http://www.youtube.com/watch?v=naAa8x71gBM

http://www.youtube.com/watch?v=vNXhw52M5zw


itt meg egy 30 perces video amit Yip Man tizsteltére csináltak Kinában Wing chun full contatban


http://www.youtube.com/watch?v=HEH3kzYCEDs

2013. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hun84:

Igen, ez így korrekt, de én pont azt szerettem volna kifejteni, hogy a Wing Tsunnak nem szerepel a céljai közt a szabályok által megkötött rendszerben való gyakorlás/versenyzés. Valószínűleg meg lehetne oldani, de azt már nem Wing Tsunnak hívnák. Ez az irányzat leginkább a hatékonyságot tartja szem előtt, ami szabályok és korlátok nélkül valósítható csak meg. A cél a lehető leggyorsabb és legbiztosabb győzelem.

Én tiszteletben tartom az itt felsoroltak közül mindegyik harcművészetet, és egyenrangúnak tartom őket, mert nem elsősorban a nevén fog eldőlni, hogy mit is ad az ember számára, hanem épp az emberen. :)

2013. jan. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!