Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 2 hete elkezdtem járni kondite...

2 hete elkezdtem járni konditerembe. A jövő héttől elkezdek diétázni is. A szálkásító diéta mellé a fehérjét hogyan szedjem?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 15:37
 1/6 Osynho ***** válasza:
Erre kérdésre nem lehet válaszolni, mert nem írtad, hogy hogy edzel és pontosan mit eszel, mit jelent nálad a diéta?
2013. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
És milyen fehérjét? Mert az sem mindegy.
2013. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Edzés után mindenképpen kellene protein shake és nem árt mellé plusz glutamin vagy BCAA.

Reggel is mehet egy adag protein a zabpehelyhez.

Egyébként nem szedjük a proteint, mert nem gyógyszer, hanem használjuk!


Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2013. jan. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szálkásító diéta. Gondolkoztam ,hogy veszek proteint is. heti 3-4 edzés lenne, edzés után mit vegyek,vagy egyek ?
2013. jan. 16. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Fehérje=protein. :)


Edzés utánra leírtam, hogy mennyi fehérje kell! Ehhez tehetsz még 10g glutamint és pont jó lesz! Rá 40 percre pedig mehet egy csirke-zöldséges kaja. Este pedig sovány túró.

2013. jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Edzés utánra egyértelműen tejsavó proteint vegyél.
2013. jan. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!