Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez az edzésfelépítés?

Jó ez az edzésfelépítés?

Figyelt kérdés

Rubint Réka videókkal csinálom majd általában,ma kezdtem el.

Vékony lány vagyok de magas és a felső testem gizda,izomtalan,nagy kerek fenekem van de löttyedt,narancsbőrös,combom löttyedt. (16 év,175 cm, 62 kg)

Felül egy kicsi deltát szeretnék (vagy csak izmosabb vállakat,lapos hasat) alul pedig feszes izmos combot-feneket)

Kezdetben napi 10-15 perc lenne

Így képzelem:

Hétfő:-

Kedd:Hátizom,comb

Szerda:fenék,csípő

Csütörtök:hasizom

Péntek:váll

Szombat:futás (kb 30-40 perc kocogás,lendületes futás)

Vasárnap:-


Ezen kívül lovagolok (bár mostanában csak lötyiztem a lovon,de majd beiktatom a combos feladatokat)

Biciglizek ha jön a jobb idő meg ritkán korizok is.


Mi a véleményetek? Nyárra kiegyensúlyozott szép női test?

2-3 hetente teljes pihenőt szeretnék.



2013. jan. 16. 22:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jó. Ha több izmot szeretnél, akkor nehéz súlyokat kell emlgetni, és sokat enni. Ha nagyon gyengus vagy, akkor a fitneszvideók segítenek kicsit formába lendülni, de jelentősebb izmaid attól nem lesznek, mint ahogy a biciklizéstől és a lovaglástól sem.
2013. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha izmosodni szeretnél, akkor súlyzós edzés és tömegnövelő étrend kell. De olyan nincs, hogy felsőtestre izmot építesz, alsótestről pedig zsírt adsz le. Tehát, ha ilyen gondolatok vannak, akkor az nem fog sikerülni egyszerrre. De lehet, hogy én értettem félre.:)

Ugyanis nincs helyi zsírégetés, nem tudod szabályozni a zsírleadás helyét. És ami a legfontosabb:

Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Tehát előbb menjen tömegnövelő étrend + súlyzós edzés (minden izomcsoportra) + heti 1-2 aerob edzés. Ez utóbbi csak a szív- és érrendszer edzése miatt, mivel tömegnöveléskor nem fogsz vele zsírt leadni.


Majd ha megvan a kellő izomtömeg, akkor szálkásító diéta kell + súlyzós edzés marad és ehhez jön heti min 3-4, 40-50 perces aerob edzés. És kész a csinos, izmos női test.:)

2013. jan. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm!:) és mi a tömegnövelő étrend?

feszes popót,combokat szeretnék és erősebb vállat mert keskeny,izomtalan,de a csípőm,combom széles...így is csini vagyok sokak szerint de bikiniben nem merek így mutatkozni.

Azért azt cáfolnám h a lovaglás nem erősít, eltudnám combbal törni egy ember nyakát :P

2013. jan. 17. 08:10
 4/7 anonim ***** válasza:

És miért törnéd el a másik ember nyakát?:) Az erő és az alak (a jó forma)egyébként nem függ össze, de biztos csinos vagy, nem ezért mondtam. Csak az egyik nem következik a másikból.


Egyébként:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch).

Lányoknak 3-4g x testtömegkg ch! Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2013. jan. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Több felsőtestedzés kell ennél kézisúlyzókkal. Ha 3-4 hétig csak felsőtestre dolgozol kézisúlyokkal (alkalmanként 30-40 perc felsőtestezés), mellette futással kardiózol, akkor 3-4 hét elteltével meg fogsz lepődni. (én 34 év, 174 cm, 62 kg)
2013. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
a www.fitnessblender.com szerintem jobb,mint Réka. A csaj nem nyávog olyan idegesítően.
2013. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ezt az edzést javaslom:

[link]

2013. okt. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!