Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box és a Kondi együtt?

Box és a Kondi együtt?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről a párosításról? kb. 2-3hónapja kondizok rendszeresen (betegség miatt kellet kihagynom, de már jól vagyok) Nemrégiben elkezdtem boxra járni, Hétfő,Szerda,Péntek napokon van az edzés, maga az edzésre 35perces normál tempós út vezet illetve a hazaút is. A "kondit" pedig itthon gondoltam, bár csigás gépem nincs, de fekvenyomópadom, 2db egykezes súllyal már van, és egy haspadom is. Ezekre támaszkodva iktatnék be Kedd-re és CSütörtökre egy-egy edzést (talán még szombat). Az volna a kérdésem, hogy ez után nem-e lenne túledzettséggel gond, illetve ami izmot felszedtem, nem-e veszítek belőle? (eddig kondiztam heti 3alkalommal)

A kérdést azért tettem fel, mert a boxolók szálkásak, a testépítők pedig hát tömegnöveléskor nagydarabok. Valami tipp? Vélemény? Válasz minőségétől jár a kéz! Köszönöm előre is a kielégítő választ.


2013. jan. 17. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mehet együtt. Az, hogy te szálkás vagy nagyobb darab leszel nagymértékben étrendfüggő. Ha izomnövelés a cél, akkor tömegnövelő étrend kell és bele kell számolni a boksszal elégetett kalóriákat is. Tehát növelni kell a tápanyagbevitelt. Szálkás pedig nem leszel szálkásító diéta nélkül, hiába boxolsz mellette. Sok zsíros boxoló is van.

Tehát, ha szálkás akarsz lenni, akkor diéta is szükséges. De a lényeg:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

2013. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazándiból most sem vagyok nagydarab, 180cm vagyok jelenleg 69kg (58ról híztam). A fekvenyomásban már nagyot ugrottam így már a 80kg-ot sikerült kinyomnom, bár ez alá nem szeretnék menni, ezért tartok attól, ha fogyok, akkor vissza esek. Az a 2-3 nap súlyzós edzés akkor mehet nyugodtan ugye?
2013. jan. 17. 19:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mehet és nem esel vissza, ha több kaja megy majd.
2013. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az előttem válaszoló teljes mértékben "megoldotta" a kérdést, én már érdemileg nem nagyon tudok hozzászólni...
2013. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aikiboxer ***** válasza:
100%

A bokszedzőnk szerint a boksz és a kondi teljes mértékben kizárják egymást. A versenyzőinknek be is van tiltva a súlyzózás, mivel lemerevednek tőle.


Ennek ellenére persze sokan kondiznak és/vagy saját testsúlyos edzést végeznek. Én fegyencezem, de még ezt is nehéz úgy beosztani, hogy edzésen utána ne álljon be a vállam.

2013. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Erdei is végzett súlyzós edzést is.
2013. jan. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 aikiboxer ***** válasza:
Persze, ez igaz. A legtöbb bokszoló azért erősít valahogy. De arra is tekintettel kell lenni, hogy a versenyzők inkább a lejjebbi súlycsoportban indulnak (tehát fogyasztanak, mert még mindig könnyebb egy alsóbb súlycsoportban küzdeni fogyás után, mint egy felsőbben olyanokkal, akik még fentebbről jönnek fogyasztással), és ha valaki sok izmot pakol magára, akkor gondja lesz a súlycsoportokkal.
2013. jan. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!