Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Budapesten jó ninjutsu edzések?

Budapesten jó ninjutsu edzések?

Figyelt kérdés
Szeretnék ninjutsura járni de álltalában az edzések 80% rosszul van tartva, sz@r. meik ninjutsu dojoba érdemes járni? (lehetőleg Budapesten)
2013. jan. 23. 13:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ilyenre nem lesz lehetőséged.


De a Jujutsu edzések (ez áll még viszonylag közel a Ninjutsuhoz) vagy a Wudang, Wing Chun edzések mint tökéletesen használható harcművészeteket találhatsz.

2013. jan. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aikiboxer ***** válasza:

Nekem is tetszik a Bujinkan, de miből gondolod, hogy az edzések 80%-a rosszul van tartva és sz.r? Van összehasonlítási alapod, illetve értesz hozzá? Csak érdekel, mert manapság divatos mindent lesz.rozni. :)


Ahogy elnézegettem Masaaki Hatsumi mester DVD-it (van belőlük vagy 10 féle), a tai jutsu részét tényleg simán megtanulod ju jutsun, amiből viszont van jópár edzés az országban, úgyhogy keress egyet és tanuld meg. :) A fegyverek, meg hát... ezekről általában az a véleményem, hogy specifikus edzéseken gyorsabban lehet haladni:

- kardot iaidón és kendón, vagy kung-fun

- kést kalin vagy késharcon

- botokat és viperát sutteki-ryun vagy canne de combaton

- nunchakut kobudón vagy (azt hiszem) kung-fun

- naginatát meg lándzsát meg ritkán hord magánál az ember, bár ha lehetne kapni teleszkópos lándzsát, jól jöhetne ezekben a vészterhes időkben. :)

2013. jan. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nos valójában az ismerőseimtől hallottam és a neten olvastan olyanokat hogy "Magyarországon nemérdemes ninjutsut tanulni mert kevés olyan mester van aki tényleg ért hozzá." Ezért érdekelnének olyan edzések amikről (pl tapasztalatból) tudják hogy jó.
2013. jan. 23. 14:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Aki ismer egy edzést, mert oda jár és ajánlaná hogy az jó, az élből azt fogja mondani hogy jó.


Igen, ez a "lesz.arozás" valóban nem szép dolog, de az sem szép hogy nagyon sokszor megalapozott.

2013. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ninjutsuzom bp-n... vannak tapasztalataim a bbd-vel kapsolatban. a kérdés csak annyi, hogy valójában mit vár el az ember a harcművészettől. Ehhez kell viszonyítani az edző személyét, az árakat, a filozófiát, stb...


Ha még aktuális a kérdés írj(atok) privátot!


UI: a nuntsaku nem tradíccionális ninja-fegyver!

2013. máj. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!