Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogy és hol méritek a...

Ti hogy és hol méritek a testzsírszázalékotokat?

Figyelt kérdés
Láttam egy helyi gyógyszertárban, hogy mérik de nem tudom mennyiért csinálhatják meg azt, hogy nem állítanak-e rá csak valami mérlegre ami nem is ad olyan pontos eredményt. Nem vagyok túlságosan izmos, épp ezért leméretném most meg mondjuk 3 hónap múlva esetleg.

2013. jan. 28. 22:59
1 2
 1/11 JayC ***** válasza:

gyógyszertári nem pontos, elég sokat téved.


én úgy mérem, hogy beállok a tükör elé, és ha nem hányom össze magam, akkor 20% alatt van.


amúgy kalipperes (tolómérős) módszer a legjobb szerintem.

2013. jan. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam magamnak mérni, mert tetszek/nem tetszek van, de nekünk az iskolában mindig ilyennel mérték (azt nem tudom, mennyire pontos, nem foglalkoztam vele soha, nekik volt fontos): [link]
2013. jan. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 JayC ***** válasza:
ez a kalipperes, pontos ha jól csinálod.
2013. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Jajj igen ilyen cucc itt is van meg a pólusban. Bedobsz 200ft-os ráállsz és súly/magasság alapján megmondja, hogy túlsúlyos vagy-e. Ekkora ökörséget. :) Ez alapján bármelyik profi testépítő is kórosan elhízott.

Ahogy JayC mondja, a legjobb ha a tükörre hagyatkozol. Ha kockás a hasad és eres a karod, vállad akkor alacsony, ha hasad alja is eres akkor meg durván jó vagy.

2013. jan. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Na, akkor van benne valami, akkoriban igen furcsán néztem rá. :))
2013. jan. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 poiu ***** válasza:
A gyógyszertári zsírmérőn meg kell fognod két fogantyút és a tested elektromos ellenállása alapján mér (de valóban nem pontosan).
2013. jan. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
acm, ez nem bmi, hanem testzsírszázalék mérés, de gondolom, hogy a patikában tévedhet, csak kíváncsi vagyok.
2013. jan. 29. 00:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen bmi, mert "testzsír %" címszó alatt dobja ki. Mint ahogy a digitális mérlegek többsége is. Persze más kérdés, hogy mégis milyen alapon. Annak a kereskedőnek is levágnám a kezét aki kitalálta. De láttam már valóban én is ilyen impedancia alapján mérő gépet. Azokból is állítólag van olyan, ami pontos de az olyan drága, hogy nem nagyon raknák csak úgy ki közcélú dolgokra.
2013. jan. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hát marad a tolómérős verzió, csak ahhoz meg kell kérnem valakit itthonról, hogy segítsen. köszi.
2013. jan. 29. 00:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszer amúgy én is gondoltam, hogy kipróbálom igazi tolómérővel...sikerült majdnem felmetszeni a hasam, mert ilyen iszonyat hegyes fém mind a két fele a cuccnak. :D
2013. jan. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!