Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti hogy csináljátok a rizsát?

Ti hogy csináljátok a rizsát?

Figyelt kérdés

szóval,csinálok magamnak 1 jó nagy adag rizsát..

pl. csináltam tegnap..nagyon jó lett jól esett meg minden,de ma reggelre kemény lett...:S

hogy csináljam,hogy olyan maradjon??

gondoltam ide írom ki mert itt gondolom sokan csinálnak rizsát:D


köszönöm a vállaszokat!

megy a kéz ;)


2013. jan. 29. 19:04
 1/9 A kérdező kommentje:
egyébként,énis testömeg növelés céljából fogyasztom,csak jólenne ha ehetőis lenne
2013. jan. 29. 19:10
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Te hogy csinálod? Anyámék párolják előtte olajban, és puha marad, de én olyat nem tudok :D Én csak rizs a lábosba, rá víz, aztán főzöm, amíg elég puha nem lesz. Ha marad másnapra, akkor hűtőbe teszem, fedővel, és nem szárad ki.
2013. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
1 bögre rizst felforralok 3 bögre vízzel, 1 ek sóval AMC típusú lábasban (vagyis vastag aljú rozsdamentes acél). Főzöm 11-12 percig fedő alatt. Utána szűrőbe öntöm és leszűröm, átmosom. Tökéletes pergős rizs lesz, a legolcsóbb rizsből is. Régebben mikróban csináltam, de így a legjobb.
2013. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
minek kell a szűrő és átmosás? másnapra nem tapad össze? nekem puha marad csak összetapad
2013. jan. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

RIZST, subrikám, rizst! Nem rizsát.


Olajon kicsit lepirítod előtte, kevésbé lesz hajlamos az összetapadásra.

2013. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 poiu ***** válasza:
100%
Jó volt de kemény lett? Kiszáradt.
2013. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

jaj,elnézést! rizst* xD

énis úgy csinálom,hogy elötte megpirítom olajban,de összetapadni nemis tapad össze...csak simán másnapra kemény..friss állapotában jó,és késöbb is..

köszi a válaszokat! menta zöld

2013. jan. 29. 20:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Én zacskós rizst veszek.
2013. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én natúrba kifőzök egy kilót se só se semmi és eszem kenyér helyett addig amíg kitart aztán jön aköv zacskó
2013. jan. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!