Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy baj ha...

Miért olyan nagy baj ha nemtudok kötelet mászni valamint fejen és kezen állni?

Figyelt kérdés

Tesiórán ezt kellene csinálni néha, de nekem nem megy.Osztálytársaimat nagyon nem izgatja de a tanár állandóan ezzel hesztál.Meg szüleim is megszólnak miatta.Minden más megy csak ezek nem.Kosarazni tudok, fociba a suli csapatának a kapusa vagyok, kéziben sem volt még rám panasz.Meg gördeszkázok is.Mégis megszólnak ezek miatt.

Mi értelme van ezeknek egyáltalán?Nem akarok én akrobata, kaszkadőr vagy cirkuszi bohóc lenni hogy kezen meg fejen ugráljak össze-vissza vagy hogy kötelet másszak...



2013. jan. 30. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
kézen állás az tiszta fölösleges egy átlagembernek!A kötélmászához erő kell,de majd megerősödsz ! :)
2013. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 poiu ***** válasza:
Fejen- és kézenállás fejleszti az egyensúlyérzéket. A kötélmászás erősít. Nem vagy egy kicsit túlsúlyos? Nem az a gond?
2013. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet ebből hátrányod? Mert ha nem, card le. :D 12 év emelt tesi 12. évében még mindig nem voltam hajlandó fejen és kézenállni, mindent mást megcsináltam, hiába erőltették, azt nem. A mai napig úgy érzem, hogy nem tudok, pedig nem volt soha sem túlsúlyom abszolút, semmi ilyesmi, de én úgy éreztem, hogy nem biztonságos, kitöröm a nyakam, úgyhogy bennem volt mindig egy fék, ami megakadályozott...
2013. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos :D Kötélmászással inkább az a gond hogy csúszok a kötélről hiába mászok..Na meg gyerekkori baleset óta tériszonyom van egy kicsit.
2013. jan. 30. 18:59
 5/7 A kérdező kommentje:
A fejenállás miatt énis a nyaktörés miatt aggódok mert valamiért nem tudom megfeszíteni a nyakam.Egyszer próbáltam fejenállni akkor sikerült is de nem feszítettem meg a nyakam és vagy 2 napig balra állt a fejem..Azóta nem is próbáltam.Kezenállás meg csak részben megy.Tehát tudok kezen állni de megtartani nemtudom magam
2013. jan. 30. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mi értelme van ezeknek egyáltalán?Nem akarok én akrobata, kaszkadőr vagy cirkuszi bohóc lenni hogy kezen meg fejen ugráljak össze-vissza vagy hogy kötelet másszak..."


mert annak mi értelme van hogy tudod hogy merre van egy háromszög szögfelezője, vagy hogy mi a Boyle-Mariotte törvény?

2013. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Asura11 válasza:
Csak annyit fűznék hozzá hogy ez nem bohóckodás és semmi köze az akrobatákhoz. A kézenállás javítja az egyensúly érzéket és egyben erősíti a vállakat már ha csak fél percig is csinálod de ha 2-3 percig barod az már nagyon szép eredmény. A kötélmászás sem elhanyagolandó mert egyszerre edzi a karodat a-tól z-cettig és a felsőtestedet. Engem a középsuliban addig cseszegetett a tanárom minden alkalommal fel kellett mászni és év végére már csak a kezeimmel fel tudtam mászni ami számomra eszméletlen nagy öröm volt(szóval megérte az a kis kellemetlenség)
2013. ápr. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!