Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 évesen már elkezdhetek...

14 évesen már elkezdhetek súlyzózni?

Figyelt kérdés

itthon megvan minden ami kell, fekvenyomópad súlyokkal, scott pad súlyokkal, meg ilyenek!

14 és fél éves vagyok!

de híznom is kellene kicsit, mert 174 centi vagyok, és 54 kg

hogyan hízzak? vagyis próbálok hízni, mindig teli eszem magam de mégsem hízok!

és milyen arányban kezdjek súlyzózni ha már elkezdhetem?


2013. febr. 1. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Elkezdhetsz súlyzózni, nem túl nagy súlyokkal. Akkora terhelés legyen, hogy kb 12 ismétlést tudj megcsinálni egy sorozatban. Az ízületekre és a gerincre vigyázni kell. Ne legyenek még nagy súlyos támasz nélküli kétkezes evezések, nagy súllyal guggolás, felhúzás, mellről nyomás.


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]

2013. febr. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ :D
2013. febr. 1. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!