Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valami köze a pulzusszámna...

Van valami köze a pulzusszámnak az izzadáshoz?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy rossz helyre írtam a kérdést, de végülis a sporthoz is tartozik. Nos valamelyik nap volt a Dynamo a tv-ben ahol állítólag leállította a pulzusát és akkor uncsimmal is elkezdtük számolni. Kiderült hogy neki vagy 70/perc volt nekem meg 105/perc. Teljesen nyugalmi helyzetben voltunk döglöttünk a TV előtt. Erre azt mondta, hogy ezért izzadok annyira. És tényleg én ha már csak felülök megizzadok ő meg nyáron sem izzad szinte semmit. Szóval van köze ennek az izzadáshoz? Vagy esetleg ez lehet hátrányom, hogy ilyen magas a pulzus?

2013. febr. 7. 19:00
 1/3 poiu ***** válasza:
Remélem, rosszul mértétek. 105/perc nyugalmi pulzusszámnak nem normális, ki kell magad vizsgáltatni. Ha meleged volt és azért izzadtál meg, akkor a pulzusod is lehet kicsit magasabb. De ha minimális erőfeszítéstől megizzadsz + 105/perc, akkor meg kell magadat nézetned. (Lehet, hogy nincs semmi betegséged, de akkor iszonyatosan edzetlen vagy és ebből lesz bajod).
2013. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

egyébként nem vagyok edzetlen, modnjuk van egy kis túlsúlyom, de ha vesszük mondjuk ugyan úgy az unokatesóm példáját ha pl elmegyünk túrázni, futni vagy bicajozni sokkal jobban bírom, mint ő

egyébként mikre utalhat ez a magas pulzus szám?

ha modnjuk 3 napig mérem napi 3x és midnig magas lesz, akkor ok ha elmegyek orvoshoz? mert nem szeretem az orvost ennyi miatt nem akarok menni...

egyébként rendszeres véradó vagyok ahol ugye midig mérik a vérnyomást, pulzust és sose szóltak még, hgo ybvaj lenne

2013. febr. 7. 20:29
 3/3 poiu ***** válasza:
Igen, ha tartósan magas, 100 fölötti a pulzusod nyugalmi állapotban, akkor szükséged lehet kivizsgálásra. Én ezt innen nem tudom, a családi orvos fogja tudni (pl. hogy az a túlsúly kics, vagy komoly).
2013. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!