Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek kezdőknek való...

Szerintetek kezdőknek való gyakorlatok a guggolás, felhúzás, döntött törzsű evezés?

Figyelt kérdés

Szerintem abszolút nem, nem értem, hogy miért van benne a legtöbb kezdő edzéstervben, a személyi edzők miért nyomatják annyira.

Nem hiszem, hogy egy 60 kg-os kezdőnek, akinek még nincsenek megerősödve a mély hátizmai, hasizmai, egyéb merevítő izmai - meg amúgy is inkább görnyedt a sok üléstől - egyből gerincet terhelő gyakorlatokkal kéne indítania, miközben kis intenzitású gyakorlattól is jól fejlődik.

+ a legtöbbször még haladóbbak sincsenek tisztában a gerincsérv kialakulásával és egyéb rossz testtartásból adódó sérülésekkel.


A fekvenyomást azért nem írtam, mert ott jó esetben meg van támasztva az ember háta, de ott sem árt ha egy kezdőt mértékletességre intenek...

MI a véleményetek? Vagy csak én vagyok totál hülye? :D


2013. febr. 11. 19:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagy hülye, csak azt nem veszed figyelembe, hogy ezeket lehet kis súllyal is végezni és ezek a legjobb gyakorlatok. Ésszel végezve, nem nagy súllyalkimondottan hasznosak.
2013. febr. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
pontosan, senki nem várja el hogy 150kg-al kezd a guggolást, szép fokozatosan növeld a súlyokat edzésről edzésre és így az izmaidon kívül az izületeid is megszokják a terhelés
2013. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!