Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges? Hogyan...

Rossz kérdése:

Hogyan lehetséges? Hogyan nézhetek ki izmosabban, vonzóbban?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél több alternatívát kapni, nyitott vagyok mindenre ... jöhet edzésterv, étrend, minden ... izmos akarok lenni, de nem "badi bilder" ... akkorákat nem akarok, csak izmosabb és kívánatosabb akarok lenni ... várom ötleteiket

2013. febr. 13. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól ne félj, hogy valaha is olyan izmos leszel naturálban, mint egy testépítő, ahhoz egy raklap kox is kell, nem elég az évekig tartó edzés önmagában. Én 27 év folyamatos edzéssel sem lettem túl izmos.

Szóval kellene súlyzós edzés + aerob edzés + a célnak megfelelő étrend. Először tömegnövelő étrend, majd ha van elég izomtömeg, akkor szálkásító diéta.


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]

De ezek csak minta edzéstervek, tehetsz be más gyakorlatokat is, sőt, hetente érdemes mindig valamit változtatni.


Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2013. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
OFF: miért hiszi a legtöbb férfi és nő, hogy egy kis edzéstől, meg "badi-portól" 3 hónap alatt mindenkiből kétajtós szekrény lesz...?
2013. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, tudom, h nem leszek kétajtós szekrény, csak a céljaim miatt írtam le, h hatékonyabban tudjatok segíteni ... tényleg köszönöm a válaszokat :)
2013. febr. 13. 15:11
 4/5 Osynho ***** válasza:

Ha csak kicsit szeretnél izmosodni, akkor is ugyanazt kell tenned, mint ha "badi bilder" akarnál lenni. Kemény edzés, megfelelő táplálkozás, és regenerálódás.


Nem úgy megy, hogy ááá, többet nem nyomok az adott súlyból, mert úgy se akarok nagy lenni. Meg az se fér bele, hogy, ááá, most fáradt vagyok, kihagyom az edzést. Az izmokat túl kell terhelni! És folyamatosan (persze a regenerálódást figyelembe véve). Olyan nincs, hogy, most de jó testem van, abbahagyom. Akkor leépülsz.


Tehát folyamatos, kemény edzés és életforma. Csak gondoltam, előre szólok, ez nem tingli-tangli, néha eljárok sportolni dolog. :)

2013. febr. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MrPifta ***** válasza:
Most izmosabb vagy vonzóbb szeretnél lenni? Mert ezek bizony ellentétes fogalmak...
2013. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!