Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon kezdő futónak milyen...

Nagyon kezdő futónak milyen "órát" ajánlanátok?

Figyelt kérdés
75 kg vagyok, 3 szülés után kezdenék futni a nulláról. Szeretném mérni a megtett távot és a sebességet, időt. Mit ajánlanátok? Csak olcsóbbat szeretnék, mert nem tudom, mennyire kapok rá a futásra, és anyagilag sem vagyunk eleresztve. Köszi a segítséget!
2013. febr. 14. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
semmilyet, egy egyszerü lépés számláló, kezdõ futásho nagyon nincs értelme pulzustmérni meg eféléket
2013. febr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem ezt kérdeztem :)
2013. febr. 14. 10:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont a kezdők mérjenek pulzust, hogy tudják, hogy a szervezetünk mekkora terhelést kap :)

A sebességgel és a távolsággal ne törődj, figyelj a pulzusodra, és az időre.

2013. febr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A szervezetük mindenképpen nagy terhelést kap, mert az emberi szervezet nem hosszú kocogásra lett kifejlesztve, nem ehhez alkalmazkodott.


--

Elnézést az OFF-ért!

2013. febr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
De azért nem mindegy, mekkora nagyot :)
2013. febr. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

pont, hogy hosszútávfutásra lettünk kitalálva, ezért van az állatvilágban nekünk egyedül ilyen aránytalan izomzatunk hozzá (seggünk)... pont tõled, aki a paleolitra vagy rákattanva pont tõled nem vártam volba ezt a hülyeséget... csontozatunk, izomzatunk is arra van kihegyezve, hogy egy bottal a kezünkbem akár 30 40 km-is üzhessük a vadat, relatív kevés energiából...


amúgy kedves kérdezõ menj fel az ebike. hu ra ott a kiegészítõk/computerek/pulzusmérõs kategóriában szoktak lenni karórák is általad jelzett paraméterekkel...

2013. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam és vallom, hogy kis intenzitású, hosszú időn át tartó kocogásnál éri a legnagyobb terhelés a térdet, ízületeket. Még így is hosszabb idő kell ártalom kialakulásához, és szerencsére nem minden ember érzékeny erre.. de sokan igen.
2013. febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 3. és 6. válaszoló, 3.-nak kiegészítve azzal, hogy én AKAROM MÉRNI az időt és a sebességet.Nem tudom, hogy ez miért bűn, de nem is várok rá választ :) Az említett oldalon fogok nézelődni, köszi :)
2013. febr. 14. 13:12
 9/12 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy BŰN, ha mérni akarod, én csak vmi olyasmire próbáltam rávilágítani kedvesen, hogy a legfontosabb paraméter ne a sebesség legyen, elnézést, ha megbántottalak.
2013. febr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a perverziód, akkor mérjed, de ne költs rá túl sokat, mert elég felesleges. A szervezet elég jó visszajelzést ad, hogy milyen tartományban futsz alacsony aerob intenzitásnál lihegsz magas anaerob intenzitásnál meg a hányinger kerülget bármely mozgásnál. Ha már paleolit akkor a harcolj vagy fuss ösztön pont a rövid teljes erőbedobáshoz billenti a mérleget.
2013. febr. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!