Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 17 évesen szeretném elkezdeni...

17 évesen szeretném elkezdeni az MMA-t lehetek igy még világbajnok? (többi lent)

Figyelt kérdés

192cm 98kg vagyok eléggé izmos vagyok korosztályomból kitünök

ezelőtt még sose küzdösportoltam

3 hónapja verem a boxzsákot pontos ütéseket gyakorlom+a pőrgö rugást már elsajátitottam de csiszolni kell mert semmi nem tőkéletes+kondi meg uszá(heti 3x)



2013. febr. 16. 21:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csakis rajtad múlik !
2013. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 YourDestiny ***** válasza:
Akit érdekel az MMA, az ne MMA-el kezdjen. Kéne valami alap. Judo, birkózás vagy mit tudom én, de nem egyből fejest ugrani a ketrecharcba... szerintem. Az, hogy darabokra szednek, csak homokszem a sivatagban.
2013. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
én azt mégnézném ha egy korombeli odaálna elém és darabokra szedne
2013. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

3/3 vagyok énis igy kezdtem nekem is mondták járok versenyekre 17 évesen kezdtem énis de jó ez igy hidd el

21 f

2013. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

hali köszi a gyors választ

énis gondolkodtam rajta hogy elkezdem a birkozást csak abba még annyi esélyem nem lenne szerintem mint a ketrecharcba

sokak már 5 éves korkuktól birkoznak, MMA pedig vegyes harcstilús

2013. febr. 16. 21:53
 6/12 YourDestiny ***** válasza:
100%
Pont ez az, hogy vegyes, neked pedig semmilyen alapod nincs. Minél több stílusba bele kéne előbb kóstolni, hogy legyen mit vegyíteni, ne csak odaállni. De ez csak egy vélemény. Mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó.
2013. febr. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
probalj komplex lenni állo és földharc is legyen,rajtad mulik a többi
2013. febr. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 aikiboxer ***** válasza:

Azt nem értem, miért akarsz egyből világbajnok lenni?! Főleg, ha magad is látod, hogy túl sok esélyed nincs... Pl. egy olyannal szemben, aki a te korodra már 10 éve birkózik, rettenetes izomrendszere és rutinja van, amilyen neked már soha nem lesz. Akármennyit edzel (mivel közben ő is edz) megesz reggelire. Vagy egy olyan strikerrel szemben, aki a te korodra már 8 éve bokszol, junior bajnok -- olyan reflexeid és rutinod már soha nem lesz...


Persze valamilyen kutyaütő stílusban vagy szervezetnél még lehetsz "világbajnok", kitűzheted a falra és hitegetheted magad azzal, hogy mekkora bajnok lettél...


Meg vannak még csodák is az életben.

2013. febr. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 aikiboxer ***** válasza:
De hogy ne legyek ennyire negatív: sportolni azért is le lehet járni, hogy jól érezd magad, egészséges légy, értelmesen töltsd el az idődet, formáld a testedet, megelőzd a betegségeket, barátokat találj, meg tudd védeni magad... Ezer értelmes oka lehet annak, hogy miért jó sportolni egy átlagembernek, nem csak a világbajnoki cím létezik...
2013. febr. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Előbb járj le valamilyen küzdősport edzésre 2-3 évig, utána, ha addigra lesz már tényleges MMA edzés, akkor járj le arra. Mert amik most vannak, azok nem MMA edzések. Az igazi MMA edzésekre alapból csak úgy járhatnál, ha van 2-3 éves küzdősport múltad (nem kell versenyeket nyerni, csak űznöd kell valamilyen stílusz). Ez lehet álló vagy földharc, de az a legjobb, ha mindkettőből van tapasztalatod. Csak hát Magyarországon ilyen nincs.

Ha 2-3 év múlva se lesz normális MMA edzés, akkor azt tanácsolom, hogy járj külön állóharc, külön földharcra, és csak a versenyek miatt lépj be ilyen MMA edzésre, mivel csapat nélkül nehezen tudnál eljutni versenyekre. De UFC karrierről ne nagyon álmodj. Legfeljebb csak úgy, ha belekerülsz a The Ultimate Fighterbe, de oda több százezren jelentkeznek, és közülük csak néhányakat választanak ki.

2013. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!