Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni! Bővebben...

Le szeretnék fogyni! Bővebben lennt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy 20 éves lány vagyok, 163 cm és 73 kg jelenleg.

Pár évvel ezelőtt még 90 kg-ot nyomtam, ami szépen lassan az évek alatt lement rólam,ugy hogy nem mozogtam.

Talán ez annak tudható be,hogy azóta elég rossz evő vagyok.

Jelenlegi súlyomra akkor fogytam le.

Egy évvel ezelőtt nekivágtam a fogyókúrának, torna + diéta kombinációjával..Az eredményem elég elkeserítő, annak ellenére hogy több mint fél évig heti 5 alkalommal gyötörtem magam a külömböző tornákkal.

Akkor Norbi kick-box aerobik dvd-jére és Rubint Réka alakreform dvd-jére tornáztam.

Izzadtam, kidőltem, megszakadtam de nem sok minden látszott meg rajtam sajnos.

Nem voltam elég kitartó, és el is voltam keseredve hogy nekem miért nem sikerül legalább egy pár kilót lefogynom, másnak meg miért sikerül ugyanezzel az edzéstervvel.

A fenekemen és a hasamon elég sok a felesleg, főleg fenék ahonnan mindenképpen szeretnék fogyni.

Tanácstalan vagyok már hogy mi lenne nekem a megfelelő mozgás. Amitől persze nem csak formásodni fogok, hanem leadhatok pár kilót.

Az álmom -10 kg lenne, persze nem egyik napról a másikra gondoltam hanem kitartóan végigcsinálnám amit kell.

Szeretnék ujra neki vágni mert ez még a kapcsolatomra is rá mehet hogy igy nézek ki, és főleg engem zavar a legjobban, szerintem érthető módon.

Mire tornázzak? A kajával nem lesz gond, össze állítok magamnak egy jó kis diétát, most az a legfontosabb része a dolognak hogy milyen mozgásformával lehet a lehető legjobb módon elérnem az álmom,hogy lefoggyak.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. febr. 18. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kaja legyen 1,5-2g x ttkg fehérje és kb ugyanennyi szénhidrát. Ha nincs meg a heti 0,5 kg fogyás, akkor a szénhidrátot csökkentsd fokozatosan. Sovány húsok, tojás, este sovány túró, ch pedig: barna rizs, zabpehely, tk kenyér, sok zöldség. Gyümölccsel óvatosan a cukortartalom miatt. Heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés kellene, pl kocogás, bicaj, lépcsőzőgép, ellipszis tréner, stb. Így sikerülnie kell.:)

Mehet még mellé heti 2-3 erősítő edzés, pl saját testsúlyos vagy súlyzós.

2013. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amit az első mond:)

Nem sokára itt a tavasz menj el bicajozni mindennap és keress hozzá egy társat is mert egyedül unalmasabb:)

2013. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket, várom még a további válaszokat is :)
2013. febr. 18. 13:14
 4/11 YourDestiny ***** válasza:
A megfelelő étrend és kellő mozgás kettősének működnie kell. Valamit rosszul csinálhattál. Nagyjából ugyanazt tudnám leírni, amit Montez írt. Annyit tennék hozzá, hogy a zsírbevitel ne haladja meg a napi 0,5g per testtömegkilogrammot. Ne csak a cukros és zsíros ételeket, de a "színes" vizeket is kerüld. És végül ne feledd, az, hogy kevesebbszer eszel egy nap, nem megoldás. Egyél többször kevesebbet, nagyrészt a Montez által írtadból építkezve.
2013. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi neked is! Tudnátok esetleg konkrét dvd-ket mondani ami jól össze van állítva, heti 4-5ször tornázok rá 40-50 percet és hatásos is (LEHET TŐLE FOGYNI)

Ma amugy már bele vágtam, 25 percig birtam meg nem is akartam sokkal többet hogy holnap nehogy ne birjak megmozdulni az izomláz miatt :)

Réka napi 20 perc önmagadért című videójával kezdtem, de nemtudom hogy ezzel fogyhatok-e vagy csak formásodok tőle, mert az utóbbi jelen esetben nekem nem elég.

Be akarok szerezni egy szobabiciklit is,biztos az is segiteni fog.

Szóval konkrét videók címmel együtt amik hatásosak?

2013. febr. 18. 19:40
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja és sajnos mostanában elég keveset tudok enni.

Már pár falattól rosszul vagyok, mintha meg akarnék fulladni az ételtől. És egy két kanál kajától ugy jól vagyok lakva mintha rengeteget ettem volna.

Ez nem tudom miért van, sokszor elég stresszes voltam mostanában.

Gondolom hogy az nem megoldás hogy nem eszek, nagyon hizékony is vagyok, ugyhogy ez esetben lehet jobb is :)

2013. febr. 18. 19:44
 7/11 YourDestiny ***** válasza:

Sajnos az nem lesz jó, ha keveset eszel. Az anyagcsere lassul, és több izmot építesz le, mint zsírt. Ha jó az étrend, hiába vagy hízékony, ugyanis ha a megfelelő táplálékból nem viszel be több kalóriát, mint amennyit a szervezeted a nap folyamán felhasznál, nem rakódhat rád semmi. Hidd el, működik. A koplalás nagy tévhit.


A szobabicikli amúgy egy jó ötlet, támogatom. DVD-t sajnos nem tudok ajánlani, én mindig saját magam építettem fel az edzéstervem. Viszont a body.buider.hu egy nagyon ajánlott oldal, ott valószínűleg találsz olyat, amire kíváncsi vagy.


Tehát próbálj meg többször keveset enni, a kellő mozgás mellett egyél sok fehérjét, hogy a szervezet a zsírréteghez, és ne az izomzathoz nyúljon fogyás közben.

2013. febr. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Napi legalább 5-6 kis étkezés legyen, kevés szénhidráttal.

A szobabicaj mehetne heti 3-4-szer + pár torna:

[link]

[link]

2013. febr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már azt is köszönöm hogy végig olvastátok a történetem, azt meg főleg hogy hasznos tanácsokat is kapok. A weboldalakért pedig külön köszönet! Sajnos nem tudok kitől tanácsot kérni csak itt, és remélem hogy valami már beválik mert nagyon rossz így élni.

Megfogadom a tanácsokat az étkezés terén is, és megpróbálok enni :)

2013. febr. 18. 20:29
 10/11 anonim ***** válasza:
oks, jó edzést.:)
2013. febr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!