Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem tudom használni a...

Miért nem tudom használni a hátizmom?

Figyelt kérdés
Barátomnak kb. ugyanakkora háta van mint nekem, de én nem bírom használni. Amikor húzódzkodok széles fogásba, hogy a fejem a rúd elég menjen, vagy lehúzok csigán, evezek, akkor azokat bicepszből csinálom, nem tudom használi a hátam. Az evezésnél még csak-csak, de a másik 2 gyakorlatnál nem megy. Ebből következik, hogy nem is tudok hátra normálisan edzeni, mert 4-5 felhúzás után elfárad a bicepszem, illetve a lehúzásnál is a 10-nél annyira elfárad a bicepszem, hogy nem bírom megmozdítani a súlyt, pedig a bicepszem alig kéne ezeknél a gyakorlatoknál használni. Szóval kérlek segítsetek hogyan tudnám használni a hátizmom, mert idegesít, hogy nem tudok rá normálisan edzeni. :/

#Hátizom.
2013. febr. 22. 16:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Kihagytam miért lényeges a barátom hátizma. Ő 4-szer 10-es szériában tolja a húzódzkodást, nekem pedig 4 is alig megy, azt meg már leírtam miért. A lehúzást is több kilóval csinálja, csak az evezést csinálja ugyanannyival mint én.
2013. febr. 22. 16:16
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyakorlatokat mindig pontosan vitelezd ki, ne szorítsd a rudat soha, mert az jobban beindítja a kart, és ha ígysem megy akkor próbáld ki a csökkenő sorozatot (mindig kisebb súllyal tolod, bukásig) részletesebben: [link] itten legalul :D
2013. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nincs kialakult agy-izom kapcsolatod a hátizmoknál.

tükör előtt feszítsd be a hátad és amikor edzel ugyanazt a feszülést keresd edzés közben is,először kisebb súlyról indulva a csúcs összehúzódásnál kitartva 1-2 mp-ig.

tanulj meg rendesen dt evezni,t rúddal evezni,homorítani.

a teljes lehúzás/húzódzkodás helyett meg végezz fél lehúzást,vagyis nem nyújtod ki teljesen a kezed,hanem végig feszülés alatt marad a hát,jobban megtanít érezni és kevesebbet dolgozik a bicepsz.

http://www.youtube.com/watch?v=cPGRw-T5SpY

2013. febr. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A leírásodból az jön le számomra, hogy pont a bicepszed az, ami gyenge. A hátizom sokkal nagyobb izom-izomcsoport, nehezebb is bedurrantani, ha a hátad lenne gyengébb, akkor nem a bicepszed fáradna el, érzed a logikai bukfencet?
2013. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
17,5 kg-vel edzek bicepszre egy kézzel, és 35-el 2 kezessel, és hátazni pedig a lehúzást 50-el szoktam, evezni szintén, persze ezek szériák 4x 10-10. Ezekből a súlyokból adódóan nem csoda, hogy hamar elfárad a bicepszem, ha a hátizmom helyett azt használom. Első két válaszolónak köszönöm a választ, áttanulmányozom majd a linkeket. :)
2013. febr. 24. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem a kérdéshez kapcsolódik, de had mondjam el, hogy a bicepsz vörös izom sejtekből épül fel, ezért nem az a lényeg mennyi súllyal csinálod, hanem az, hogy viszonylag sok ismétlés legyen, és sok sorozat (pl gyakorlatonként 3-4x10-12) ÉS HOGY HELYESEN VÉGEZD! hiába csinálod 35-tel, hogyha rángatod és a felkarod is basz@kodik, inkább csináld 25 kilóval, csak legyen szép nagy mozgástartomány, és maradjon a felkar egy helyben. van egy haverom, majdnem 50 es a karja (nem hájgép) és ő is 20-25 el bicepszezik...
2013. febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg még annyi, hogy minden ilyen izolációs gyakorlatnál ha nagy súlyt használsz (pl bicepszhajlításnál mozog a felkarod, beleviszed a csuklyádat), akkor a célizomról fogod levenni a terhelést, és más izom fogja végezni a gyakorlatot, amit egy másik nap ismét meg edzel, ez még túledzéshez is vezethet, ha peh-ked van. Am első voltam, üdv
2013. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a szabályos gyakorlatok kivitelezésének a híve vagyok. Ebből következik az is, hogy sok utánanézés mellé kérdést is tettem fel ide, hogy miért nem tudom a hátamat normálisan edzeni. Semminél nem a súlyra megyek. A jelenlegi súlyokkal 4x10-es szériákat csinálok, és a testem sem leng, nem rángatom a súlyt, teljesen szabályosan csinálom. 38-as a karom, 80 kg vagyok, ergo nem gyenge. Falusi vagyok, szóval régebben is aktív voltam, emellett meg évekig gyakoroltam a kézállást, így van ekkora karom, hiába csak másfél hónapja edzek. A hátizmot is csinálom mióta edzek, néha érzem, néha nem, és ez aggaszt, mert van amikor jól csinálom a gyakorlatot, van amikor nem.
2013. febr. 25. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!