Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet egy testépít...

Szerintetek lehet egy testépítő izomzata funkcionális?

Figyelt kérdés

Az a tapasztalatom, hogy nagyon is! Mostanában gyakran hallom, hogy a testépítéssel csak "műizmot" lehet szerezni; a valódi izom és erő a fegyencedzés által érhető el. Én nem választanám szét annyira ezt a két edzésmódszert, lévén, hogy nagy az átfedés. Egy testépítő is rengeteg saját testsúlyos edzést végez (húzódzkodás, tolódzkodás stb.). A fegyencedzésben pedig gyakran igen alacsony ismétlésszámmal dolgozunk a legnehezebb gyakorlatoknál (egykezes fekvő stb.) Több testépítő ismerősöm alkalmaz fegyencedzéses gyakorlatokat az edzései során: pl. tricepsz edzésénél szűk vagy egykezes fekvőtámasz, egykezes húzódzkodás. Többen közülük simán megcsinálják az emberi zászlót és a muscle up-ot. Keményen kardióznak, tehát az állóképességük sem lebecsülendő. Gyakori vád a testépítéssel szemben, hogy túl izoláltan edzi az egyes izomcsoportokat, és ez az erő rovására megy, de ennek is ellent mond a nagyszámú összetett gyakorlat és a belső izmokat és a gerinc stabilitását edző gyakorlatok.


Magam nem testépítő vagyok, csak általános és kikezdhetetlen fittséget szeretnék, és ehhez eddig eredményesen használtan több sport, köztük a testépítés s azon belül callisthenics) gyakorlatait is.


A kérdésem tehát kevésbé kérdés, mint vitaindító megjegyzés. Várom az hozzászólásokat, és remélem, sokan vagyunk, akik az efféle szintézist keresik a sportokban.



2013. febr. 23. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is így van. Csak azért mert valaki testèpít, lehet funkcionàlis. Az más hogy legtöbbször be vannak kötve. Nekem nagyon tetszik pl a crossfit edzés ahol egy kicsi van mindenböl kis calisthenics, eröemelès, testèpitès, futàs, minden. Naturàlokhoz képpest szerintem kifogástalan testük van a crosfittereknek. És a teljesítményük sem marad el.
2013. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Persze hogy lehet, főleg azért, amit mondsz. A másik meg, hogy átlagemberek vagyunk, nem sokan tudnak és akarnak közülünk akkora izomzatot felépíteni, ami már akadályozna a mozgásban, azaz amíg naturál marad az ember, nem lehet baj. Ha meg szeretné megcsinálni azokat a tornamutatványokat, akkor gyakorolja, és menni fog. Anélkül nem nagyon. Mondjuk engem ezek teljesen hidegen hagynak (:
2013. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Örömmel hallom ezt:)
2013. febr. 23. 19:01
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik a hagyományos edzésmódszereket szeretik, köztük én is. Hatékony és intezívebb kapcsolatban van a testtel, közelebb áll hozzá, ezáltal jobban megismerhető az emberi test. Én nekem ezekről a modern, "hiperszuper" edzésmódszerekről nincs jó véleményem. A Crossfittről is csak rosszat hallottam, nem akarok ítélkezni, míg nem próbáltam, de amit mondtak róla, az alapján nem hatékony, alig ér valamit. Ezek arra vannak, hogy a modern, rohanó világunkban, az ember beessen a konditerembe, hogy ápolja egy kicsit a testét is, aztán 1-1,5 óra alatt megkapjon egy olyan gyakorlatcsomagot, amivel valamennyire formába tarthatja magát. Arról ne is beszéljünk, hogy kiöli a lelket az egészből, meg a filozófiát. És túlságosan kötött körülmények közt történnek az edzések, én pld. futógépen is ezért nem szeretek futni. Szívesebben futok, akár hidegben-melegben - nagyobb élmény is, és jobban fejleszt, mert különböző időjárási körülményekhez kell alkalmazkodnia a szervezetemnek. A testépítésnél is szerintem beülnek különböző gépekhez, edzenek minden izomcsoportra, nem mondom, ha valaki jól csinálja, arányosan erős lehet, de vannak hátul ütői, a kötöttsége miatt. Ezek a "tornagyakorlatok" sokkal funkcionálisabbak. És szerintem egy-egy gyakorlat sokkal több izomcsoportot megedz. Például egy húzodzkodásnál is, főleg ha variáljuk a fogásokat. És mind funkcionális edzés. Ott meg 8-10 különféle géphez, súlyzóhoz kell mennem, hogyha a hát, mell, bicepsz stb. tájékát akarom edzeni. Meg ez csak egy vélemény, nem fikázom a testépítést, főleg a súlyzós edzéssel nincs annyi bajom. Csak ez a konditerem, crossfitt, zumba (tudom most teljesen más dolgokat mondok), nálam a modern világ ilyen lelketlen, sokszor funkciótlan fitness sportjai. Ha valaki erős akar lenni, bőven elég, és többet is ér, ha elmegy a természetbe futni, súlyzózik, vagy saját testsúlyos gyakorlatok végez. Nem kell, főleg ezeket a "mindenből egy kicsit vegyítő" sportokat űzni, nem kell edzőkomplexumokba járni.
2016. máj. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!