Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem akarok a súlyomból...

Ha nem akarok a súlyomból veszteni, csak kicsit izmosodni szeretnék, akkor elég "csak" mozogni, vagy az étkezést is vissza kell fogni?

Figyelt kérdés

170 cm és 53-54 kg vagyok, ami szerintem okés, de nem vagyok jó formában, olyan semmilyen a testem, kicsit nyárra rendbe akarom szedni magam.

Edzegetek, csinálok hasizom-gyakorlatokat, fekvőket, ha jobb idő lesz, megint elkezdek bicózni (napi 30 km röhögve, ha kell többet is tudok menni)

Ez elég, ha csak izmosodni akarok, vagy mindenképp vissza kell fognom magam étkezésben is? Elég változatosan eszek, és nem zabálok minden zsíros cuccot, de azért néha betolok egy tábla csokit, vagy pont tegnap egy big macet és egy sajtos mcroyalt, de azért nem túl gyakran, sokszor csak csirkét/halat meg salit eszek, szóval szerintem az étkezésem kiegyensúlyozott, mindent megkap a szervezetem, és így jól érzem magam. Kell rajta változtatnom?


2013. febr. 27. 15:49
 1/3 Frontosa ***** válasza:

Ha izmosodni akarsz akkor pont hogy nem kell visszafognod magad a kaját illetően, nagyon sokat kell enni, neked kb. 120 gramm fehérje+250 gramm ch/nap. Tömegnövelő étrend kell és súlyzós edzés (nem bicózás).

Üdv,

2013. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ :) Főleg a combom akarom edzeni meg a fenekem, azért szoktam bicózni :D De amúgy nem "kigyúrni" akarom magam, amúgy is lány vagyok, csak olyan nem is tudom, fittnek akarok kinézni meg érezni magam :DD

De megnyugodtam, a mozgást bírom és szeretem, de fogyózni nem tudnék, szeretek kajálni :D

2013. febr. 27. 15:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez valami beépített női reflex lehet, hogy ha akarnak valamit a testükkel, akkor rögtön felvillan egy lámpa, hogy "fogyókúra", tökmindegy, hogy fogyni, izmosodni, vagy akármit akarnak.

Izmosodáshoz kell az energia, meg kell a sok fehérje. Valamennyit fogsz zsírosodni is, ennek mértéke az alkattól függ, endo, mezo vagy ekto. De igazából az "edzegetek, felülésezgetek, fekbőzgetek"-től nem sok eredmény várnék.

2013. febr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!