Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy ha kocogni...

Miért mondják, hogy ha kocogni/futni járunk, akkor a tempót fejlesszük először, aztán a távot?

Figyelt kérdés

Én csiga vagyok, lehet gyalogolni tudnék gyorsabban, mint ahogy kocogok. Viszont az évek során egyre többet bírok percben és távban. Sokan mondják, hogy inkább a tempóra menjek. De miért?


A rendszeresség miben segít?

Semmi rendszerességet nem bírok ki, még a lefekvésben és az evés időpontjában is folyamatos változatosságot igénylek.

Heti 2-3-szor igyekszem mozogni, úszok, kocogok, bringázom, tornázom, mikor mit. Így nem jó?


2013. márc. 3. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:

1.az intenzitás miatt.

2.az önfegyelemben és a rendszer kialakításában,a tudatosságban.

2013. márc. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Önfegyelem végett elég az, hogy egyáltalán kimozdulok kocogni, rendszert nem akarok, annak elég a suli.



Nekem nagyobb élmény, ha nem fáradok ki, csak épp kellemes mértékben. Ha kínoznám magam, hamar elmenne a kedvem.

Meg így több eredményt látok, ha a távra megyek.

2013. márc. 3. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én mindíg a távot növeltem. Egy órát futok, először csak 7, aztán 7.5, aztán már 8 - 9 és a végén 10 Km-ig jutottam. Persze, ebben van séta is! Ahogy hozzászoksz a távhoz, úgy tudod aztán növelni, és ezzel persze az intenzítás is növekedik!


Sok sikert ls kitartást!


A.

2013. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!