Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ok. Tudom, hogy igazából nem...

Ok. Tudom, hogy igazából nem sportnak minősül, de nem tudtam máshová írni. Lányok is csinálhatják a parkour-t és a freerun-t?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok.Mindig is akartam ilyeneket csinálni, de csak most tudtam meg a nevét+ hogy van Magyarországon is van.

A fizikai tűrőképességgel nincs baj, az egész eddigi életemet végig sportoltam és hozzá táncoltam is ami elég sokat lazított az izmaimon.

Szóval hol és hogyan lenne érdemes elkezdeni?

Az "agyi" részével sincs semmi baj csak annyi, hogy már nagyon régen nem ugráltam stb. és lehet,h akadályoznám magam valamennyire.Ha van erre valami ötlet? Lécci mondjátok azt is!


Előre is köszönöm :)



2013. márc. 15. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyre felkapottabb a parkour Magyarországon is, van rengeteg kisebb csapat, lehet a lakóhelyedhez közel is találkoztál már ugrabugrálókkal. Attól függ hol laksz. De ha látsz ilyeneket akkor odamész hogy csatlakozhatnál e és segítsenek az alapokban. De a youtubon is láthatsz egy csomó videót amiből ötleteket meríthetsz a gyakorláshoz amíg nincs csapatod.
2013. márc. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért ne csinálhatnák? Mi lenne az akadály?
2013. márc. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem sportnak minősül? Ha a sakk és a póker is sport, akkor a parkour és a freerun mi? :D

Nem, nem csinálhatják, a törvény bünteti.

Ezt komolyan kérdezted? Persze hogy csinálhatják!

Én 13 éves voltam amikor elkezdtem parkourozni.

Próbáld ki te is. (ja, és ne keverd össze a free runnal fogalmilag, mert a kettő két különböző dolog (csak mondom, mert sokan összetévesztik))

Erőt, egészséget! 18/L

2013. márc. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

(mondjuk az kicsit rosszul esett,h lehülyézett az utolsó válaszoló, szerintem nem kéne elvenni az emberek jó kedvét, de neki is köszönöm az értelmesebb részét a válaszának)

2013. márc. 15. 18:36
 5/5 hun46y3 ***** válasza:

Hahó!

Természetesen nyugodtan csinálhatod, nagyon szívesen adok tanácsokat, régóta űzöm a sportot, vannak lány ismerőseim is ebben az ágban, tehát kérdezz bátran, bármi van :)

2013. márc. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!