Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha tejsavót és szójafehérjét...

Ha tejsavót és szójafehérjét keverem fele-fele arányban ugyanaz lesz a hatás?

Figyelt kérdés

Nem lesz kisebb az eredmény? Vagy esetleg még jobb is?

Mindkettő protein, de más összetétel, szóval kihat az egyik a másikra?

Edzés után megfelelően töltene vissza ha fele adag tejsavó adaghoz hozzáadok szójafehérje izolátumot?



2013. márc. 15. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Annyi esetleg, hogy a szójaprotein ront a tejsavó gyors felszívódásán.
2013. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyhogy? Nincs benne zsír.
2013. márc. 15. 12:30
 3/4 anonim ***** válasza:
felejtsétek már el a szójaproteint! hagyjátok inkább a génkezelt szóját az állatenyészőknek!
2013. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egy kis olvasni való


Egy japán vizsgálatban 27 különféle élelmiszer fogyasztásának egészségi állapotra gyakorolt hatását vizsgálták 3734 idős férfi bevonásával. Megállapították, hogy azoknál, akik hetente kétszer ettek tofut, 2,4-szer nagyobb valószínűséggel alakult ki Alzheimer-kór (időskori elbutulással, viselkedészavarral járó, visszafordíthatatlan kórkép).


Ugyanebben a vizsgálatban megtekintették 574 férfi agyát MRI segítségével és 290 agyat boncolás során. Az agy sorvadása az öregedéssel együtt járó normális jelenség, azonban ezt a folyamatot a tofufogyasztás jelentősen felgyorsította, vagyis a rendszeresen tofut evő férfiaknak kisebb volt az agya, mint a többieké.


A kutatók úgy vélik, ennek az az oka, hogy a fitoösztrogének versenyeznek a szervezetben termelődő ösztrogénekkel az agyi ösztrogénkötő helyekért. Nőknél az ösztrogén, férfiaknál a tesztoszteronból képződő ösztradiol jelentős szerepet tölt be az agyi funkció fenntartásában. A kutatók szerint a fitoösztroének gátolják a tesztoszteron-ösztradiol átalakulást, és ezzel akadályozzák az agy megfelelő működését.


Szintén a fitoösztrogéneknek tulajdonítják a pajzsmirigyhormonok termelődésének gátlását is, ami felnőttkorban golyva kialakulásához vezet, gyermekeknél, csecsemőknél azonban ennél súlyosabb következményekkel is járhat. A fejlődő agy számára elengedhetetlen a pajzsmirigy megfelelő működése, hormonhiányos állapotban kreténizmus, az intellektuális fejlődés, a magatartás és a hangulati élet zavarai alakulhatnak ki.


Napvilágot láttak olyan eredmények is, melyek szerint a szója fehérjéi gátolják a tripszin és egyéb fehérjebontó enzimek működését, és ezáltal zavart okoznak a táplálékban található aminosavak felszívódását. Ez elsősorban a fejlődő szervezetre nézve veszélyes, ezért több országban jelentősen korlátozták a szójaalapú csecsemőtápszerek alkalmazását.


Kimutatták továbbá azt is, hogy a szójában lévő fitinsav megakadályozza a kalcium, a magnézium, a vas és főként a cink felszívódását. A cink jelentős szerepet játszik az agysejtek közötti kommunikációban, hiánya gyermekekben tanulási nehézséget, letargiát, apátiát és szellemi visszamaradottságot eredményezhet.



+


[link]

2013. márc. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!