Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Európából miért "koptak ki"...

Európából miért "koptak ki" az ovális autóversenyek?

Figyelt kérdés
Az 1900-as évek elején még eléggé népszerű volt Európában is (sőt, ha jól tudom itt is csak az volt), voltak és máig állnak akkori ovális pályák: Monza, Autodrome de Montlhéry, Brooklands és még lehetne sorolni. Szóval miért mentek ki a "divatból"?

2013. márc. 17. 11:34
 1/4 Mkiki válasza:
0%
A válsz az hogy mig Európa a gazdasági válságből lábadozik addig az ilyen ázsiai ,arab,dél-közép amerikai országok nyugotan épitkezhetnek ...( ezért van például az F1 -ben Bahreini nagydij )
2013. márc. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miről beszélsz b+? Ovális pályákról volt szó?
2013. márc. 29. 20:26
 3/4 gomzoli ***** válasza:
Mert ahhoz le kellene alacsonyodni az amcsi népség kulturális szintjére, hogy valaki ezt élvezni tudja, másfél órán át körbe-körbe száguldozó autókat bámulni, reménykedve, hogy valamelyik a falra kenődve izgalmat hozzon a versenybe.
2013. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3: ez baromság! Én nem így látom. Megvan mindkét "formának" az előnye; szerintem az oválisban az a jó, hogy egy nagy arénában átlátom az egészet, mint néző, viszont a versenyzőnek unalmas; ellenben a nem ovális pályán lévő versenyez unalmasak a néző számára, beáll egy kanyarhoz és annyit lát, hogy két percenként elhúznak az autók - nagyon látványos, mondhatom - viszont itt a pilótának élvezetesebb a versenyzés, nagyobb kihívást is jelenthet. Nos, én teszek a pilótára! A lényeg, hogy az egész szórakoztasson és ne az legyen, hogy beállok egy helyre és csak annyit látok, hogy egyszer-egyszer elszáguldanak. Ilyen szempontból az európai autó- és motorsport "arisztokrata", tesz arra, hogy a nép jól szórakozzon; a lényeg, hogy a dúsgazdag burzsúj a pénzén jól érezze magát a volán mögött. Ezzel szemben az amerikaiak ilyen szempontból is praktikusabbak, a nép szórakoztatása a lényeg és nem a felsőbbrendű sznobéria.


Amúgy még egyszer felhívnám a figyelmed, tisztelt hozzászóló, Európában is rendszeresek voltak régebben az ovál versenyek!

2013. jún. 9. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!