Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 17 éves fiú vagyok és szeretné...

Gwynbleidd kérdése:

17 éves fiú vagyok és szeretném kigyúrni magamat a saját testsúlyommal?

Figyelt kérdés

Nos,az lenne a kérdésem,hogy milyen étrend mellett lehetne kocka hasam és kifejlett izomzatom? Plusz milyen gyakorlatok kell végeznem ahhoz,hogy mindez látszódjon is? Csak a saját testsúlyomat szeretném használni. Esetleg még rendelkezésemre áll kétkezes súlyzó is. 5-5 kg.

Szóval a legfontosabb az az érend lenne :)


2013. márc. 28. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
5 kg-os súlyzó az sokat nem ér. Ha saját súllyal akarsz dolgozni, akkor húzódzkodás, tolódzkodás. Tömegnövelő étrend mellé.
2013. márc. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A saját testsúlyos gyakorlatok jók, de igazi nagy izmokat nem tudsz vele fejleszteni, mivel ezek inkább az állóképességet növelik, azt viszont nagyon jól.

Ha izmos fizikumot akarsz, akkor ahhoz súlyzós, konditermi edzésre lesz szükség.


Étrend: tömegnövelő étrend kellene, napi 2-2.5 gramm fehérje/testsúlykilogramm, illetve 5-6 gramm szénhidrát/tskg.


Fehérjeforrások: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal)

tojás, túró, protein tápkieg.

Szénhidrátforrások: zab, rizs, teljes kiőrlésű tészta, tk. kenyér, zöldségek.


Kalóriatáblázatban megnézed, hogy egyes kajákban mennyi fehérje, és szénhidrát van, majd a testsúlyodhoz igazítod, és megnézed miből mennyit kell enned. Például egy hatvan kilós embernek alsó hangon szüksége van 120 gramm fehérjére, és 350 gramm szénhidrátra.

2013. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én hasra nem is nagyon csinálom. Heti 1-2X max.

Bicepszre tricepszre mellre vállra szoktam inkább.

2013. márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fegyencedzést töltsd le, ott vannak jó gyakorlatok, és próbáld meg kiegészíteni pár izomcsoportra az edzést súlyokkal (amire elég az 5 kiló) pl. váll: előre emeléshez szerintem elég az 5 kiló(egy ideig) meg oldalemelésekhez is. Mellre mehet áthúzás, tedd bele egy táskába a 2 súlyt, és úgy 10 kilóval csinálj áthúzásokat. Szerintem tricepsznyújtást(pl. fej fölött) is megtudod oldani, vagy lehet csinálni tricepszre még lórúgást, tolódzkodást. Hagyj figyelmen kívül pár mondatot a könyvből, pl: Fekvőtámaszból tolt kézenállásnál nyugodtan lerakhatod a kezeidet jó szélesen, hogy a váll jobban dolgozzon, Nyomhatsz néhány gyakorlatot bukásig (de így csak heti 1x edz egy izomcsoportra!) Mehet midnen izomcsoportra néha ugyanúgy szuperszett, mint súlyzós edzésben. (pl. Sissy guggolás után zárt lábas guggolás). hashoz keress további gyakorlatokat, csinálj felüléseket ferde padon, függésből...stb. csinálhatsz lábtörlőt, hasprést, egykezes hídtartást, törzshajlítást..stb. És próbáld meg az izmokat több szögből megdolgoztatni. (pl. mell: széles fekvőtámasz, feltett kézzel, feltett lábbal, földön (a sorrendet változtathatod edzésről edzésre) aztán mehet egy kis áthúzás a végére, vagy tolódzkodás előredőlve.). Ugyanígy tricepszre is, csak nyilván szűk fekvőtámasz, és a végén menjen tricepsznyújtás fej fölött, lórúgás...
2013. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!