Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elmagyarázná nekem valaki,...

Elmagyarázná nekem valaki, hogy ezek az emberek ezt a mutatványt hogyan tudták megcsinálni?

Figyelt kérdés

Nos itt a videó


http://www.youtube.com/watch?v=m1qbUT6tues


A mutatvány 2:20-másodpercnél kezdődik,kíváncsi lennék hogyan tehettek szert ilyen erőre.Azért csodálkozom ennyire mert ugye napjainkban agyon van kántálva a "táplálkozás az első" dolog,ezek a hapsik (pláne ebben az időben) meg nem úgy néznek ki mint akik olyan keményen tömeget növelnének.



#sport #erő #mutatvány #maxick #maxalding
2013. ápr. 4. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:

ez ilyen cirkuszi akrobata páros erőszám.

ma is van ilyen pl a rippel fivérek.

[link]

2013. ápr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Már akkor is tudták, hogy milyen étrend kell az izmosodáshoz és hogy mi az, ami pont keresztbe tesz neki. Még nem volt annyira kifinomult, mint ma, tehát nem nagyon időzítették az étkezéseiket, talán nem is osztották fel úgy, mint a mai testépítők, viszont helyesen étkeztek és sokat! Szóval igen, a táplálkozás az első, ők sem vajaskenyeret ettek már reggelire. Keress rá pl a videóból Sandow-ra, vannak cikkek fent a neten az életviteléről.


A másik dolog: ez nem csak erő, ez koordinációs készség is. A mai tornászok mutatványosok is meg tudnak ilyet csinálni, nem? Ennek a legfőbb kulcsa pedig a gyakorlás. Gyakorlás orrvérzésig. Persze kell hozzá erő is, ezt súlyzós edzéssel elérik. Kell egy nagyon jó izom-ín-csont kapcsolat, amit nyújtó gyakorlatokkal felxibilisebbé, szakító gyakorlatokkal pedig erősebbé tehetnek. Az izom-ideg kapcsolatot pedig, mint mondtam, a mutatványok rengeteget való ismétlésével érik el.


Tömeget növelni, ha már felhoztad: nem is az az elsődleges céljuk. Nekik nem az a funkcionális, ahogyan sok sportolónak sem. Szükségük van egy bizonyos izomtömegre, de egy szinten túl már sok sportág képviselői nem szeretnének menni, mert az már csak öngól lenne. Ezért nem növelnek tömeget a végtelenségig a focisták, az úszók, egy csomó küzdősportirányzat űzői stb. Ahogyan a tornász mutatványosok sem. Izmosnak kell lenned, hogy megcsináld a mutatványt, no de hogy könnyebb gyűrűzni, lovon lengeni, vagy épp a videót megcsinálni? 75 vagy 100 kilósan? Ne feledd, az ízületeid ugyanakkorák maradnak.


A testépítőknek azért a tömegelés az első, mert az ő sportjukban a minél nagyobb méret elérése a lényeg, szóval ne keverjük a dolgokat. Valószínű, hogy egy 136 kilós superheavyweight nem tudná abszolválni a videón látottakat, de nem is ez a célja.

2013. ápr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert ők hogyan ettek? Van rajtuk izom is, nem panaszkodhatnak.


Az erő pedig képesség. Még kis izomtömeg is nagy erő kifejtésére képes, ha megfelelően gyakorolják. Kisebb izomtömeget pedig könnyebb kinyomni, hiszen kisebb a súlya. Továbbá: mivel az erő képesség, most itt mint a maximális izomfeszülés képességeként tárgyalhatjuk, egy kisebb izomtömegű ember nagyobb abszolút értékben vett erőt is kifejthet mint egy nála nagyobb (izmosabb ember). Nyilván a kisebb méretű, nagy erőkifejtésre képes ember fogja felhúzni magát egy kézen, kinyomni magát kézen állva stb.


Legalábbis én így tudom, így tanultam ezt.

2013. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!