Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyenc edzéstől vagy súlyzós...

Fegyenc edzéstől vagy súlyzós edzéstől leszek erősebb?

Figyelt kérdés

Persze jobb testalkatot is akarok ..és súlyzóim is vannak.Futásra csak hétvégenként van lehetőségem ,de futni se ártana mert vagy 4-5 kg le kell adnom.

Helyemben mit tennétek?Mit javasoltok?


2013. ápr. 10. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Mindkettő jó erőnövelésre, de miért ne csinálhatnád akár mindkettőt? :)

Szálkásítódiéta is kell, ha fogyni akarsz, mert anélkül nem szokott sikerülni.

Ja és a másik:Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.

2013. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát igen.Ez már nekem is megfordult a fejemben.Ha normálisan táplálkozok és heti 1x futnék.A napokat felosztanám súlyzós edzésre ..például hétfőn mell ,tricepsz ...has ,kedden fegyencedzés , szerdán hát ,váll ,csukja.Csütörtökön : láb has. Pénteken futás.Többi nap pihenő.Ez mien lenne?
2013. ápr. 10. 14:58
 3/9 anonim válasza:
0%
A fegyenc edzes kiraly!
2013. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ha te mondod :D
2013. ápr. 10. 14:59
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Én inkább a súlyzós edzéskor tennék be fegyences gyakorlatot, pl ami azt az izomcsoportot edzi, amire súlyzóval is dolgozol. Pl mellnél fekvőtámasz,tolódzkodás, hátnál ugye húzódzkodás, lábnál egy lábas(ha megy) guggolás, stb..Így maradna pihenő napod regenerálódni.

Tehát hétfő: mell-bic, szerda:láb-váll, péntek:hát-tric

Ez csak egy példa.

2013. ápr. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!És ezeken a napokon nagyon hajtsam meg a testrészeket majd?Mármint míg azt nem érzem fáj , vagy ilyesmi?
2013. ápr. 10. 15:10
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Minden izomcsoportra 3-4 gyakorlat, gyakorlatonként 3 sorozat. Tehát igen, keményen nyomjad.:)
2013. ápr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem köszi :D ;)
2013. ápr. 10. 15:16
 9/9 anonim válasza:
Hot iron is jó erre a célra szerintem.
2013. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!