Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha az MMA az kevert harcmuvesz...

Ha az MMA az kevert harcmuveszet, akkor miert nyomi kuzdosportolok versenyeznek?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivetelnek,tenyleg vannak jo harcosok,de van,aki 1-2 thai box,kickbox edzes utan mar nagy warriornak kepzeli magat,aki mindenkit legyoz...


Nem rosszindulatbol mondom,en is thai box-olok,mellett sima box edzesekre is eljarok,es nalunk thai box-on tanitanak foldrevitelt,foldharcot is.


A kerdes lenyege az lenne,hogy ha a harcmuveszek(Pl jo japan jujitsus,judos,karates,kungfus,capoeras,taekwondos) aztmondjak,hogy ez csak bohockodas,es hogy itt nincsenek igazi,jo harcosok(amiben sokszor igazuk van),akkor miert nem mutatjak meg,hogy ok jobbak es nyerik meg az osszes mma merkozest.?

Minden stilusu a sajat versenyere megy el csak.


Regebb karateztam es elmeletet is tanultunk.Lehet,hogy ez az oka annak,hogy nem versenyeznek,hogy tobbnek tartjak magukat annal,'tobb az eszuk'.


Mit gondoltok ?



2013. ápr. 14. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez oda-vissza megy. Te is lenézed őket ők is téged. Aztán MMA versenyen te vernéd meg őket, az ő sportjukban meg téged vernének rommá. Ez egy ilyen bicikli.
2013. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En egyaltalan nem nezem le oket,sot tobbre is tartok egy komoly harcmuveszt,mint egy olyan kuzdosportolot,aki nagykepu es csak azert jar el edzeni h tudjon 'verekedni',meg hogy ez gyorsabban elsajatithato,de kozben ez nem verekedesre van,es itt is ugyanolyan sokat kell edzeni,hogy jo legyel.
2013. ápr. 14. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A harcművészetek nagyon széles skálán mozognak a harcra alkalmatlan, önismeret fejlesztését megcélzó mozgásművészetektől a valóban gyilkolásra szánt technikákig.

Ezeknek csak egy bizonyos részét lehetett a küzdősportok világába integrálni, a legtöbb táncikálás éppúgy alkalmatlan mint a maradandó károsodást okozó csapások.

Hiába pokolian hatékony egy harcművészet önvédelemre ha szemre, torokra, herére megy akkor nem való a ringbe.

Az ilyen extra technikák nélkül viszont egyértelműen az a hatékony a ringben ami az MMAban megmaradt. Utcán más a helyzet.


Csak azért mert a harcművészetek kötődnek a keleti vallásokhoz és életfelfogáshoz még nem jelentenek morális többletet. Persze ha valakit előrébb visz a személyiség fejlődésben az nagyon pozitív, csak azt mondom önmagában nem kell attól hasra esni hogy valami keleti vagy több száz éves.

2013. ápr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%
Tény és tudnivaló hogy aki MMA jelenlegi legnagyobb ilyen társaság UFC nehézsúlyú bajnok az utcai körülmények között bármelyik thai boxos vagy karates harcost legyűrne! A legkeményebb küzdősport a ketrecharc! Vegyünk egy példát Shemmy Schilt elverte az egész K1 mezőnyt MMA-ban ezt közel sem tudta-tudná megtenni! Ha jelenlegi harcost Cain Velasquezt vagy a kedvencemet Junior Dos Santost vesszük, könnyű nehézsúlyban Jon Jonest vagy középsúlyban Anderson Silvát véleményem szerint bármelyik Thai,Kick,Sima boxost elverné súlycsoportjában utcai harcban! Persze saját körülmények között más a helyzet, de tényszerűségét nézve van valóságalapja!
2013. máj. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Végre egy olyan poszt, ahol értelmes vita folyik!

Először is az a véleményem, hogy az MMA nem harcművészet, inkább kevert küzdősportnak nevezném. Ugye full kontakt, 1-1 felállásban. A keleti harcművészetek egyfajta belső megvilágosodásról szólnak, arról hogy az ember keresi saját magát, a lelki nyugalmát. Az MMA ennek pont ellentéte, bemegy két srác a ringbe és üti-vágja egymást, esetleg földharcban el nem dől ki a jobb. Ne értsd félre, szerintem nagyon hatékony lenne egy csatában, vagy egy utcai verekedésben. Személy szerint egyetértek azzal, hogy nagyon sokan csak azért csinálják, mert felkapott és hogy megtanuljanak verekedni. Nem értik meg, hogy a küzdősportok (mivel ugye a keleti harcművészetekből merítettek) lényege nem az, hogy ki tudja rommá verni a másikat...Volt már más vitám itt az oldalon harcművészetekről. Nekem az aikido jött be, de nem azért mert olyat tudok dobni a másikon hogy összetöri a csontjait. Hanem mert az edzés üdítő számomra, kipihenem a szellemi fáradtságot és a belső agressziómat is kicsit helyreteszem. nekem ez a véleményem, de nyitott vagyok máséra is!:)

2013. máj. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igazad adok neked.

Csak elgondolkodtam rajta,hogy mi lenne,ha az mma megmaradna olyan versenynek,ahhol harcmuveszek csaphatnanak ossze,hogy kiprobaljak magukat.Judos karatessal,karates kungfussal,taekwandos aikidossal,jujitsus judossal.....

Ez szerintem sokkal hasznosabb es elvezetesebb lenne.

Nem lenne muszaly szetverni egymast.Nem ez lenne a lenyege.


Mondjuk ez nem kivitelezheto,mivel mindenki nyerni akar es akkor a judos is eljar box-ra,a boxolo is eljar birkozni,hogy a legtobbet hozza ki magabol.

Szerintem igy alakult ki az mma-ban legjobban hasznalhato stilusok(box/thaibox,bjj,birkozas(esetleg judo,taekwando) kevereke,amelyet szinte minden mma-s huszar probal megtanulni,de velemenyem szerint ha mindent meg akar valaki tanulni,akkor semmit nem fog.

Amit csinalsz,abban legyel jo.Ha a foldharcot szereted,akkor legyel jo birkozo/judos/bjj-s stb,ha az alloharcot,akkor legyel jo (thai/kick)boxolo/kungfus,karates stb.


Ezert is alakultak az 'MMA edzesek',ahol mindenbol tanitanak kicsit,de semmiben nem lesznek jok a harcosok.'

Ezt tapasztalatbol tudom,mert en thai boxolok,mi tanulunk foldharcot is,de egy bjj-s,judos,birkozo ellen semmi eselyem.Viszont ha a bjj-s tanulna keves alloharcot,attol meg en vernem el alloharcban.

2013. máj. 22. 18:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vagyok az aki előtted írt. Megértem a kíváncsiságodat, én is megnézném, hogy ez milyen lenne. Bár úgy gondolom, hogy elég sokszor változna a harc kimenetele, mivel minden küzdősportoló, vagy harcművész megpróbálná a saját stílusát ráerőltetni a másikra. Elég sok ilyen videó van fent neten, és látszik, hogy igazán jó technikát nem tudnak összehozni a földharcban jártasak, az állóharcra speciálizálódott harcosoknak pedig nincs lehetőségük kihasználni az előnyüket...Szóval szerintem érdekes lenne megnézni, csak éppen minden a két harcos fejében dőlne el és előfordulhat hogy mondjuk egymás ellen is két küzdelemből két eltérő eredmény születne. Az MMA egyébként nem sportnak jött létre, hanem a US. MARINE kézitusája lényegében. Vegyítettek benne mindent, hogy akció közepén legyen egy használható kézitusájuk a katonáknak. (pusztakezes harc esetén) Gondolom erre azért volt szükség, mivel a különböző harcművészetek nagyon "tatamira -valók" és nem használhatók minden helyzetben. Ezt egyébként meg is értem. De pl. ahogy elnéztem egy-két meccset annyira nem látványos, mint ahogy azt hinné az ember. Egy két ütés, talán rúgás és földharc. Más szabályrendszerben nem tudom mennyire állná meg a helyét, pont az előttem szóló által megindokolt okból: mindenből egy kicsi, de semmiből sincs meg a megfelelő felkészültség. Minden tiszteletem azoknak akik bármilyen küzdősportot, vagy harcművészetet folytatnak!
2013. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hogy idézzem Ueshiba Morihei Aikido nagymestert azt mondanám, hogy azért nem mennek a keleti igazi harcművészek MMA-ba mert: ˇAz igazi harcos azért legyőzhetetlen, mert nem bocsádkozik küzdelembe!" Amugy ha rá keresel a youtubeon hogy Shaolin Kung Fu MMA vagy Shaolin monk in MMA megtalálsz egy videot vagy többet is egy kínai shaolin pap MMA versenyző és nem is rossz. ;) Egyébként én Taekwondozok.
2013. szept. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!