Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most a kocogás/futás jó vagy...

Most a kocogás/futás jó vagy nem jó?

Figyelt kérdés

Jó sokan írtak, hogy nem izület kímélő...stb. Most akkornem is olyan jó a futás? Most szeretném elkezdeni. Természetesen bemelegítéssel, és maximum fél órára szeretném felvinni. Van jelentős sportmúltam, de ilyet még nem hallottam, hogy a futás ennyire káros lenne.

Az igaz, hogy jó lenne fogyni is vele, de igazából az előnyei érdekelnek. Amúgyjó lenne, ha az emberek anélkül is el kezdenének sportolni, hogy az önbizalmuk vagy az egészségük függne tőle.


2013. ápr. 18. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz cipőben, rossz talajon fut vagy 0edzettséggel túlterheli magát az ember, akkor nyilván nem tesz jót a lábnak. De egyébként csak a rinyap..ák számára káros a futás, akik indokokat keresnek.
2013. ápr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a túlsúlyosoknak nem tesz jót a térdének, sokan bemelegítés nélkül futnak, emiatt megfájdul ez az amaz, és emiatt keltik rossz hírét... alapvetően hosszútávfutásra lettünk kitalálva, de mindent csak ésszel...
2013. ápr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

azoknak káros elsősorban,akik 25-30 évet végigtespedtek,és aztán holnap kitalálják,hogy napi 1 órát futnak minden nap.

értelem szerűen így nincs átmenet,nincs megszokás és a testük sem felkészült ilyesmire,ami egyenes út a sérüléshez.

de igen.

a futásra vagyunk kitalálva testileg.

2013. ápr. 19. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

és hogy miért jó a futás?


[link]

2013. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Ti is úgy gondoljátok, hogy a futás jó :) Csak ésszel kell csinálni.

Szerintem a cikk, amiben leírja, hogy a szélesebb csípőjű nőknek nem igazán hasznos a futás, butqság. Nekem sajnos csontozatilag széles a csípőm, és soha semmi bajom nem volt a futással, vagy bármelyik sporttal. Szerintem ez fittség és edzettség kérdése. Meg gondolom sokan nem órákat szeretnének futni.

2013. ápr. 19. 08:42
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi már ez a heteronormativ sz.rság abban a cikkben ott, már bocsánat?

Egyrészt nem értem, a cikk írójának mi a problémája a női futókkal, gondolom, valami szexista baltök írhatta, másrészt azt sem értem, miért ír olyan lesajnálóan a fiús alkatú nőkről, mintha a fiús alkat vagy izomzat annyira sz.r lenne. Szerintem felnőtt ember csak el tudja tán dönteni, hogy hogyan érzi jól magát és hogy szeret kinézni, mit csinál a szabadidejében, a francnak sem kell, hogy egy okostojás elmondja, hogy de az nem jó, mert fiús. Kit érdekel, ha fiús? Nem attól lesz valaki jó nő, hogy van két dinnye a mellkasán.

Én mondjuk sosem futottam rendszeresen, mert vékony vagyok, és én inkább súlyzózok, mert nem akarok fogyni, de nem értem, miért ne futhatnának a nők. Ez olyan, mintha férfiaknak mondanád, hogy ne biciklizzen, mert sz.rrá veri a zacsiját az ülés, érdekes módon, az ilyen, pasik mit ne csináljanak a sportban című hülyeséget senki nem ír!

Annyira elegem van már abból, hogy a nőknek mindig mindenki meg akarja mondani, hogy mit csináljanak és mit ne csináljanak, és azt képesek úgy előadni, hogy tudományos és egészségügyi okot magyarázzanak bele (abban a hiszemben, hogy az azt olvasó nő s.gghülye, és majd bedől a szexista, heteronormativ marhaságainak), holott itt is az indok tök egyértelmű "asszonyok, a kis mellű keskeny csaj nem tetszik NEKEM, úgyhogy ne legyél olyan". Hát kösz, bzmg.

Rengeteg barátom fut, lány ismerősöm is, normális cipővel meg rendes bemelegítéssel, lenyújtással soha egyiknek sem volt semmi baja.

2013. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan kérdés, hogy jó-e, a kérdés az, hogy MIRE jó, vagy nem jó.

Amire nem jó, de azt hiszik, hogy de:

- "formálódás", avagy izmosodás. Nem elég intenzív, a felsőtest meg mintha nem is létezne a nőknél.

- világmegváltó csodasport, amitől minden bajod megszűnik, és egészséges leszel.

2013. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Futócipőben fuss és salakon ne betonon mert kicsinálja térdedet. De egyébként nagyon jó mert szinte minden izmot megmozgat
2013. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ezt a cipőkérdést nagyon felfúják sokan, az én tapasztalataim szerint, ha eléred a heti 100km akkor a legjobb a sima tornacipő, vagy a komoly futócipők, de az ilyen futócipőnek kikiáltott agyonpárnázott 5-20ezer fts vacakok semmire nem jók.
2013. ápr. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!