Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen ételeket érdemes edzés...

Milyen ételeket érdemes edzés előtt és után fogyasztani?

Figyelt kérdés
Heti 2x járok személyi edzőhöz izmosítani, és egyszer futni. Nem akarok semmilyen proteinport használni, és diétába sem akarok kezdeni (munkahelyen menzás vagyok, nincs időm mindig külön főzni), annyit változtattam, hogy a fehér lisztet és a cukrot teljesen kerülöm, a krumpli köretet meghagyom, és igyekszem fehér húsokat és halat fogyasztani. Viszont jó lenne ha meglátszana, hogy sportolok. Hogy tudnám elősegíteni?
2013. ápr. 29. 09:35
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként 22/L vagyok
2013. ápr. 29. 09:44
 2/10 anonim ***** válasza:

Edzés előtt kb 1,5 órával kellene egy teljes étkezés, pl csirke-rizs-zöldség vagy hal-krumpli-zöldség, stb hasonló jellegű kaja.

Edzés után gyors fehérje kell és gyors ch, tehát pl főtt tojás vagy sült tojás mi jó lenne, mert még a szilárd kaják között az a leggyorsabb. Mehet mellé pl rizs.


Itt van egy jó cikk:

[link]


Egyébként mi a gond a protein porral?

2013. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és a cikket. A proteinpor pedig egyszerűen nem fér bele a szemléletembe, mivel az életem minden terén a természetességre törekszem. Nem állítom, hogy a por rossz, csak én valahogy nem érzem szükségét.
2013. ápr. 29. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
A proteinpor természetes nem mesterséges. Sőt olyan is van ahol az izesítés is csak természetes
2013. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

közel sem mesterséges a protein tápkieg.

A tejsavóprotein a sajtgyártás során keletkező tejsavó szűrésével állítják elő. A tejcukrot kiszűrik a még folyékony tejsavóból, majd után porlasztva szárítják. Ennyi az egész, nem mesterséges fehérjékről van szó.

2013. ápr. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ide megmondom, hogy a menzádban több a műanyag... :D
2013. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de egyszerűen nem szeretném használni, ennyi az egész. Nem hajt a tatár, hogy minél előbb minél nagyobb eredményt érjek el, ráérek.
2013. ápr. 29. 10:20
 8/10 anonim ***** válasza:
Te tudod, de annyi a lényeg, hogy ez is csak kaja. Nagyobb izmaid nem lesznek protein porral, mint szilárd kajával, mert ez csak fehérje, nem varázspor. Csak annyi, hogy könnyebb meginni edzés után egy turmixot, mint szilárd kaját enni. És gyorsabban is felszívódik. Tehát csak leegyszerűsíti a dolgokat.
2013. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Észérveket mindenesetre szívesen meghallgatok, hogy szerintetek miért fontos a használata.
2013. ápr. 29. 10:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit csalásnak tűnik a dolog szóval nem!
2013. máj. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!