Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Konkrétan mi az az izomláz?!

Konkrétan mi az az izomláz?!

Figyelt kérdés
Biológia 11. osztály izomrendszer dolgozat. Egyik kérdés arról szólt, hogy mi az az izomláz. Leírtam, hogy izommunka során (pl súlyzós edzés) nagyon kicsi, mikroszkópikus szakadások jönnek létre az izomban, melyek idővel regenerálódnak és így erősödik az izom. Illetve szabad-e ráedzeni: nem. Na a válaszom tőből aláhúzta, sőt még lehordott mindenki előtt, hogy milyen hülyeségeket írok. Kinek volt igaza???
2013. máj. 6. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Ő mit tanít róla? Igazából nem annyira egyértelmű a kérdés, de ha még nem hallott arról amit te írtál akkor eláshatja magát.

2013. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

8-as mozaik biosz tk:


A megerőltető izommunkát vagy a bemelegítés nélküli izomterhelést követően izomláz alakulhat ki,amit fájdalomérzés jelez. A fájdalmat egyrészt az elszállítatlan bomlástermékek feszítő hatása, másrészt a megerőltetés során elszakadt izomfonalak gyulladása okozza. Minden fokozatos terheléssel, megfelelő bemelegítéssel elkerülhető.


illetve a tanár tette hozzá,hogy a fájdalmat az ott felgyülemlett tejsav okozza,ami ugye a bemelegítés hiánya miatt alakul ki/gyűlik fel

2013. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A tejsavas elmélettel az a baj, hogy tejsav egy edzett embernél is termelődik, mégsem fáj az izom.
2013. máj. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zakathol ***** válasza:
#3: Én úgy vettem észre, hogy ezt embere válogatja. Én például így edzetten is sokat szenvedek az izomlázzal, de érdekes módon a kreatin kúra közben semmi bajom.
2013. máj. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Özön elmélet van az izomlázra, nem is lenne szabad feltenni egy dolgozatban ilyen kérdést.

Nekem az első 2 edzésen van izomlázam, utána bármilyen keményen is edzek, nincs. Abban viszont van valami, amit mondasz, mert erről többen is beszámoltak, mi szerint ha az izom megkap minden tápanyagot, kevésbé van izomláz, de ebben megint nincs benne a tejsav.

2013. máj. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Idióta kérdés, mivel nem adhatsz rá jó választ mivel konkrétan nem tudni.


Nem biztos, hogy neked volt igazad a válaszoddal (bár egy elfogadott elméletet írtál!) a tanár viszont b@romként viselkedett, mert megosztó kérdést tett fel ráadásul te egy korrekt választ adtál.

2013. máj. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak egy kicsit felidegesített, hogy egy olyan elméletet szólt le aminek - szerintem - kisebb a támadási felülete. De legalább tudom, hogy mégsem írtam hülyeséget!:)
2013. máj. 6. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!