Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jóga óra miről szól?

Jóga óra miről szól?

Figyelt kérdés
ha elmegyek egy jóga órára, teljesen kezdőként, mire számítsak? illetve mi történik egy jóga óra folyamán?

2013. máj. 13. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nő vagyok, és a kivételek közé tartozom, akik nem így viselkedtek volna... :D
2013. máj. 13. 19:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahova én járok: kényelmes ruha, zokni vagy mezítláb. Bemelegítés után "felvesszük a pózokat" -ászanákat-, az oktató mondja, hogy hogyan lélegezz, mit hova tegyél, mire figyelj, közben halk meditálós zene szól, jár körbe az oktató, kijavítja, hogy jól csináld. Majd jön a következő "póz", elmondja mi-mire hat, 3-4 légzésig benne maradunk a gyakorlatban. Légzőgyakorlatok vannak. A végén meg meditáció, ami lényegében fekszel hanyatt és az oktató vezeti, hogy mire figyelj, ellazul a lábtól.....puha a torokig. Nálunk van aki belealszik ebbe a meditációba (horkol). A meditációnál aki fázós az betakarózik. Nálunk ilyen egy óra. És pl szokta mondani, hogy csukjuk be a szemünket, de néha elfelejti hozzátenni, hogy ha jól esik. Az én első alkalmamkor pl. nem mondta, becsuktam a szemem, csak annyi volt, hogy egy helyben állni, a végén már szédültem és azt éreztem eldőlök. :D Utána viszont rájöttem, hogy ne paráztassam magam, nyitott szemmel csinálom ami úgy esik jól. :)

Borzasztó jó egyébként, ellazít, van, hogy tényleg semmire nem gondolok csak, h a feladat tökéletes legyen.


Egy kis motiváció :) :D :) :


https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g9P3..

2013. máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de jó! utolsó köszönöm a kielégítő választ :) barátnőmmel tervezzük, hogy elmegyünk, csak hát így nem tudtam, hogy mire számítsak. de köszönöm, akkor ellátogatunk mi is egy ilyenre :)
2013. máj. 14. 15:42
 5/5 SzaboAronhun válasza:
Én most voltam az orvosom tanácsolta, tényleg sokat segíttet. Én spec náluk voltam kedvesek voltak, és jó volt az óra. [link] Csak ajánlani tudom.
2014. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!