Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell futás közben megfele...

Hogy kell futás közben megfelelően levegőt venni?

Figyelt kérdés

Jövő héten kedden Coopert fogunk futni. 12 perc alatt kell 12-szer körbefutni a focipályát. Eleinte fél kört is nagyon nehezen tettem meg, de most már megy a 4 kört egyszerre, mert mostanában sokat ugrókötelezek itthon, szerintem emiatt javult az eredményem.

A baj a légzésemmel van, a lábaim bírnák, de nem tudom, hogy kéne megfelelően levegőt venni, általában szájon be-szájon ki módszer szerint szoktam, de próbálok átszokni az orron be-szájon ki módszerre, de ilyenkor meg nagyon kiszárad a torkom. Mit csináljak?


2013. máj. 24. 19:56
 1/3 Linkoln ***** válasza:

Szia!

A légzés fontos, de még sem.

A futás intenzitása elég meghatározó. Hosszú távon rá kell állni egy ritmusra. Abból kimozdulni nem szabad. Nincs ilyen hogy megállsz.

Azonban! A cooper az nem egy hosszú táv. Az intenzitása magas. Anaerob azaz oxigén hiányos állapotban futsz. A LÉGZÉS 100%-on üzemel. Nincs ilyen hogy cooper alatt orron veszed a levegőt. Szedni kell ahogy éred. A fontos inkább az lehet hogy rendszeres legyen valamelyest.

Vedd két lépést be két lépést ki. Nagy levegőket vegyél, a tüdőd nincsen részére jusson el hogy a vér felvehesse az oxigént. Ne állj meg! Nem szabad. Fuss kicsit kisebb intenzitáson. Nincs olyan intenzitás amúgy 12 perc alatt amin feltétlen meg kell állni.

Anaerob küszöbön egy ember 30 percig képes kínok között futni még edzetlenül is. (picit edzetten)

Az felett kevés az oxigén, kevesebb mint amennyi elhazsnálódik az izmokban, ezért meg akarsz állni. De nem kell. Max lassulsz ha túl magas az intenzitás. Kicsit alacosnyabb intenitáson kell menni, hogy 12 percet pont kibirt kínok között. Utálni fogod a coopert mert borzasztó szenvedés. De így kell erre lett kitalálva.

Méri a szervezet állóképességét, maximum oxigénfelveő képességét.


Tehát:

VÉGIG FUSS, 2 lépés be 2 ki szájon orron egyaránt tehát egyszerre szívd ahogy tudod, nagy levegő, egységes intenzitás elejétől végéig.

2013. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cooper hosszutav.Ha 400 meteres a palya akkor az 4800m.Atletikaztam 8 evig,hosszutavon nalam mindig az orron be szajon ki legzes volt a nyero.

Nem a szajon be szajon ki modszernel szarad ki a torkod? En nem emlekszek h nalam olysn nagyon kiszaradt vna vagy csak nem emlekszek.

2013. máj. 25. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Linkoln ***** válasza:
Cooper gyenge közép táv. 4800m-t nem fog futni senki. Orron be szájon ki értelmetlen ilyen rövid távon, csak hátráltat a légzésben. Az oxigénfelvétel a lényeg, minél gyorsabban minél kisebb erőkifejtéssel minél több levegőt minél mélyebbre eljuttatni.
2013. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!