Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Scitec-es vagy a Peak-es...

A Scitec-es vagy a Peak-es szójaprotein a jobb?

Figyelt kérdés

Tehát ez: [link] vagy ez: [link]


Igen igen, tudom hogy a tejsavó fehérje jobb lenne, de laktózérzékeny vagyok úgyhogy az számomra sajnos nem alternatíva.

Hátha próbálta már valaki ezek közül valamelyiket és tud róla nyilatkozni. Elsősorban az íze érdekelne, mert azt hallottam a szójaproteinnek elég különleges íze van.. (rossz?:)


2013. máj. 27. 22:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, kb egyforma a kettő. Viszont a szóját hosszútávon nem igazán ajánlom, akkor inkább a tojásprotein.
2013. máj. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
peak-es áráért már vehetsz nagyon jó tejsavót, ami sokkal jobb a szójástol. Scitec-es nagyon olcsó,de inkább akkor szokták ajánlani, ha épp valamiért nem edzel, és nem akarsz összeesni, vagy étkezések mellé. Szója proteinbe vanilíások mind sz@.ok, a sciteces vaniliás elég rossz, de legalább jól oldódik a sciteces. Csokis biztos jobb valamennyivel. Igazából ihatók, de nem nyújtanak élményt.
2013. máj. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Inkább tojásprotein legyen. A szóját messzitől kerüld. Tele van ösztrogénhormonokkal, allergén anyagokkal és a biológiai értéke is sz@r.
2013. máj. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 tap bela ***** válasza:

A különleges íz, finom megfogalmazás. Egy sz-ar íz.


Maradnak a következő alternatívák: tojás, marha, búza, borsó. Ettől függetlenül egy whey izolátumot megpróbálnék, mivel a laktóz tartalma, adagonként 0,1g körül van.


Például Peak Whey 2O, amit már 10.000Ft-ért meg tudsz vásárolni.

2013. máj. 28. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 *Endii* ***** válasza:

Én sem ajánlom a szóját, Montez le is írta, miért nem.

A szójának rossz hasznosulási értéke van, és az aminosavprofilja sem teljes. Tele van ösztrogén, és allergén anyagokkal. Persze ezt nem néhány vödör, vagy doboz elfogyasztása után tapasztalhatjuk, hanem lehet hogy évek múlva. Nem olyan rég én is feltettem egy kérdést, hiszen az ember nem mindig teheti meg, hogy mindig tejsavót vegyen, de lebeszéltek róla.

Érdemes lenne megpróbálnod egy tojásproteint, vagy búza, borsófehérjét, de ha van rá keret, akkor gy izolátum lenne a legjobb megoldás, például a Zero Isobest Carb.

2013. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy hormonális zavarokat okozzon a szója rengeteget kellene enned belőle, szinte teljesen ártalmatlan. Viszont a boltban kapható szójafehérje nagy valószínűleg GMO ami már komoly gond, az adalékanyagokról nem is beszélve. Ha szójafehérjét veszel mindenképp Génmódosítás mentes és 100% tisztaságú legyen (CSAK izolátumot vegyél, a koncentrátum problémás). Magyarul bioboltban keresd. Elég gáz az íze de gyümölcsturmixba keverve nem érezhető.


Egy kis infó a szója ártalmatlanságáról megbízható forrásból : [link]

2013. máj. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 tap bela ***** válasza:

Magyarul bioboltban keresd. Elég gáz az íze de gyümölcsturmixba keverve nem érezhető.


Kedves utolsó.

Szerinted a tápkieg boltok valami teljesen más, szóját árusítanak, mint a bioboltok?!?!


Mert szerintem ez egy nagyon téves felfogás.

2013. máj. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 tap bela ***** válasza:
A szójához még csak, annyit. Te szerinted a szilárd ételekbe véleményed szerint mennyi hozzáadott szóját tesznek?!?!
2013. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Látom nem igazán jött át amit mondani akartam. Azért vegye bioboltban mert ott nem árulnak GMO szóját miközben a bb boltokban nagyrészt GMOs fos. Remélem érthető voltam.
2013. máj. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
próbáld ki a tejsavófehérje izolátumot abban 1gramm laktóz van, ha az se jó akkor hidrolizátum, az még drágább de abba semmi semmi sincs :D (a scitec zero fat izébizé)
2013. máj. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!