Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16 éves,174 cm magas és 61 kg...

16 éves,174 cm magas és 61 kg vsgyok, hogyan tudnám leszálkásítani magam?

Figyelt kérdés
Olyan kis puha vagyok mindenhol, súlyfeleslegem nincs de izmos sem vagyok túlságosan, milyen étrendet, edzést javasoltok? kokszolni viszont nem szeretnék

2013. máj. 28. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs fölösleg, akkor mehet a tömegnövelő étrend és a súlyzós és/vagy a saját testsúlyos edzés. Szálkásítani ráérsz akkor, lesz rajtad elég izom. 61 kilóra nem érdemes szálkásítani. Szálkásítás = zsírból történő fogyás.


Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

2013. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Montez hibátlanul leírta. Az hogy nem szeretnél koxolni jó döntés, de ugye a koxot nem tápkiegre értetted?
2013. máj. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a táplálék kiegészítőre is, nem vagyok jó véleménnyel róluk de, ez most nem téma és köszönöm a válaszokat :)
2013. jún. 2. 17:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Pedig nem kell félni a tápkiegektől, az is csak kaja, nem kox.
2013. jún. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!