Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki szokott ugrani a kulcscsont...

Ki szokott ugrani a kulcscsontom vállkörzésnél, hátgyakorlatoknál és sok másnál. Hova kell fordulnom ha gyorsan meg akarom szüntetni?

Figyelt kérdés

Eddig enyhén észrevehető volt, de mostmár zavar edzésnél, hogy például nem tudok rendesen evezni miatta

Valakinek volt ilyen tapasztalata, és ha igen mit csinált?


2013. máj. 29. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
orvoshoz talán??????????
2013. jún. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 poiu ***** válasza:
Hogy érted, hogy kiugrik, helyre kell tenni vagy csak fáj. A külső végén (váll felé) elég gyakori a ficam, a belső végén ritka. Ha valóban kiugrik, akkor lehetett régebben egy sérülésed. Ne akard gyorsan megszüntetni, pihentesd, ha fáj, kösd fel a karod. Ha már nem fáj, csinálj erősítő gyakorlatokat, óvatosan. Ne cseszd el, mert nem jól műthető. Szerintem is lássa orvos, lehetőleg sportorvos.
2013. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kerekparos balesetnel serult a vallam: a kulccsontom kiszakadt a helyerol es a felepules utan sem sokat javult a helyzet, azota is a kulccsont kijar a vallizuletbol. Voltam orvosnal 2x is. Elso, aki osszefoltozott ... a masodikhoz azert mentemel, mert idegesitett a jelenegi allapot. Azt a valaszt kaptam, hogy valamilyen mutettel talan orvosolhato lenne a problemam, de mivel a vallizulet fertozesveszelyes (valamiert nehezen gyogyul es nagy a rizikoja, hogy folyamatos bajaim lennenek vele), ezert csak annyit mondtak, avagy az orvosi jelentesben le is irtak, hogy tanuljak meg vele elni. Nos, velem ez tortent, de ez egy eleg kemeny baleset volt. Azota szedek izeuleterosito dolgokat es sulyzos edzesekkel erositem a vallizmaimat. Sosem lesz mar teljesen rendben, de azert sokat javult.


Probalj meg Te is odafigyelni a tartasodra edzes kozben (lapockak osszehuzasaval es egyenes hattal) es evezesnel ne deltabol huzd a sulyt, hanem hatizombol. Nyakbol tolas is jo lehet, az oldalemeles es az also csigan a mellhez huzas is kelloen erosit. Evezesnel hasznalj szeles rudat.


Ha nem valtozik semmi, akkor irany az ortopedia, avagy akar a sebeszet.


Azert probalj meg odafigyelni: foleg sportolas kozben a helyes tartasodra es figyelj arra is, hogy a karmozgasaid ne lepjek tul azt a hatarpontot, ahol a kulccsont kiugrani szokott.

2013. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 poiu ***** válasza:

D vitamin (lórúgásnyi) vagy napozás, C vitamin, kalcium és (talán) hialuron. A többi drága és sajnos nem sokat ér (nem jut el az izületig). #3: mikor történt, és mennyit javult? Az fura, hogy az orvos nem utalt be gyógytornászhoz.

Keress rá a rotátor köpeny gyakorlatokra. Ezek kicsi izmok, de fontosak, mert ezek stabilizálják a vállizületet. Jobbulást.

2013. jún. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont ez a baj, hogy az osszes in/izom/mittudomenmi leszakadt a lapockamrol es a gyogyulas folyaman mashova tapadt, avagy visszahuzodott ... lenyeg a lenyeg: a csuklyas izmom a problemas oldalon lenyegesen rovidebb lett.

Amugy a kezeles alatt (csuklom is torott) ... szoval a doki megmozgatta a karomat, minden siman mozgott es azt mondta, hogy nincs semmi beverzes, tehat nincs tores ... vegul is a vallammal a kutya nem foglalkozott, en vettem egy valami karemelot az orvosi segedeszkozosnel. Masodik orvoshoz egy ev mulva mentem el, mert folyamatosan faradt volt a vallam. Ugye mint mondtam, a kulccsont vall feloli resze kijott a "zarbol" :) ... mint egy zongorabillentyu logott ki es az izom valahova eltunt a fele tavolsagra, mint az egeszseges oldalon. Masodik doki azt mondta, hogy ha akkor megdrotozzak, talan meggyogyult volna ... most mar csak valami atlapolassal lehetne a csontot a helyere kenyszeriteni, de fertozekeny es problemas terulet, ezert a mutetet nem javasolja (de mar ezt is mondtam).

Javulas annyi tortent, hogy erositem azt a reszt, figyelek, hogy kihuzott hattal tartsam magam es akkor most a csont mar alig all ki a sziluettembol. Persze ugyan ugy kiall minden ha leejtem a vallam, de ha rendesen tartom magam, akkor nagyjabol a helyen van minden.

2013. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 poiu ***** válasza:
B@sszus, részvétem.
2013. jún. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!