Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Csípőtáji fájdalom gyaloglástó...

Csípőtáji fájdalom gyaloglástól. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve vettem észre, hogy huzamosabb gyaloglásnál, túráknál fáj a jobb csípőízületem (ill. azon a környéken valami). Ez fokozatosan rosszabbodott, most már pár száz méter sétától is fáj. Voltam reumatológus szakorvosnál, áttapogatott, elküldött röntgenre, semmit nem találtak.


Olyankor fáj, amikor lépek, vagy emelem a lábamat, vagy a lábam kicsit oldalra, hátrafelé nyújtom. Feszül. Először azt hittem, becsípődött valami, próbáltam kimozgatni, hiába. Nyújtástól kicsit jobb lesz, de nem nagyon.

Megyek majd még orvoshoz, már a végére akarok járni, mert megkeseríti az életemet. Imádtam túrázni, most meg a boltig alig jutok el...



Volt valakinek hasonló problémája? Mi volt az, ami használt?



2013. jún. 12. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden nap nyújtás és korrekciós gyakorlatok? (Edző kiséretében, esetleg gyógytorna, jóga stb) ezek inkább akkor jók ha izom megrövidülés van vagy ilyesmi, ha a szalagokkal/izületekkel van baj akkor nem tudom, de azt elvileg látnia kéne az orvosnak. Azért gondolom hogy nem feltétlen az baj, mert nyújtástól javul, esetleg nem azt az izmot nyújtod vagy nem helyesen, vagy nem elég hosszan/gyakran.
2013. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát mivel a dokinak fogalma sincs, hogy mi bajom, igazából csak "érzésből" próbálok nyújtani. Volt, hogy a kimozgatás is használt, egyet roppant, és jobb lett.
2013. jún. 12. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor simán lehet hogy valami akad, mozogni kell és helyre kell tenni a dolgokat.
2013. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nem a reumára kellene járnod,hanem a neurológiára.

ha nagyon sírsz ott az orvosnak és mutatod,hogy mennyire le vagy robbanva,akkor elküld mri-re az ki tudja mutatni,hogy mi pontosan a bajod és lehetővé válik a kezelésed,az állapot romlásának megállítása,esetleg javulás.

2013. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A problémád valószínűleg lumbágó, vagy kialakuló lumbágó. Nyújtás, és a fekvés nagy mértékben segít. Sokat nem kéne vele ülni. Ha lehetőséged van gyógymasszőr, csontkovács 1-2 kezelés alatt helyre tudja hozni.

(Nekem is hasonló problémám van a súlyzós edzéstől, nyújtok, fekszem, bevált. A masszőrt és a csontkovácsot sajnos még nem volt lehetőségem felkeresni, de sporttársak, akik hasonló sérüléssel bajlódnak, pozitívan számolnak be.)

2013. jún. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én pedig gyógymasszőr vagyok és rendkívül óvatosan bánnék azzal, amit az előző mond. Egészségügyben képzett ember sose tanácsolna ilyen helyzetben olyant, hogy "menjél masszőrhöz vagy csontkovácshoz, mert több sporttársamnak is hasonló tünete volt, és ők is elmentek és jó volt". Akkor a diagnosztika felesleges lenne. Ez nem egy szimpla hátfájás, amire azt mondom, hogy feküdj fel ide, mindjárt megjavítom. Ehhez diagnózis kell. Mert mi van, ha egy fel nem ismert sérv okozza a problémát, én meg nekilátok bőszen masszírozni az L4-L5 tájékát, mert biztos lumbágó? (Elmondom: baj.)


Szerintem itt orvosi diagnózisra van szükség, nem találgatásra, bár az internetes önképzés szerepe a mai világban nem lebecsülhető. Két eset van: vagy reumatológiai problémád van, amit az első orvos nem ismert fel, vagy más jellegű probléma (ortopédia, neurológia...). Mindkét esetben a további orvosok felkeresése segít, bár ez kellemetlen.


Lehet kezdődő lumbágó, lehet kezdődő csípőficam (arra is van gyógymasszázs, csak másik), de lehet akár egy kezeletlen lúdtalp is! Az ortopédiát semmiképp ne hagyd ki, mielőtt kuruzslásba kezdnél...


Egyébként én is rendszeres túrázó vagyok, átérzem a problémádat! Jobbulást!

2013. jún. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!