Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vannak itt aikidosok?

Vannak itt aikidosok?

Figyelt kérdés

Milyen ez a sport?

Néztem róla videókat de nekem nem tûnt valami kemény sport, ezt tényleg így van?



#sport #aikido #harcmûvészet.
2013. jún. 14. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
HEly vállogatja, békésebb sport inkább, régen jártam. Nem agresszív és elég furcsa támadások ellen tanit meg védekezni.
2013. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aikiboxer ***** válasza:
Nem sport és testmozgásnak csak olyan közepes-gyenge. De nem is ez a célja. Ha sportolni szeretnél, válassz másik sportot.
2013. jún. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a tanácsot.
2013. jún. 15. 08:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Az aikido nem sport hanem harcművészet. Az aikido egy életfilozófia. Testmozgásnak közepesen gyenge? Akkor valamit rosszul csináltál. Tény, hogy az aikido nem az izomerőről szól, sokkal inkább a hajlékonyságról, de én az edzések végére mindig kellemesen lefáradok.
2013. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 aikiboxer ***** válasza:
Az aikido testmozgásnak közepesen gyenge. Pont. Nem csináltam semmit rosszul, csak van összehasonlítási alapom. A karate, boksz toronymagasan verik (testmozgásnak), a judo a randori miatt szintén, de a kendo is jobban megmozgat. Általában minden edzés jobb sportnak, ahol van éles küzdelem.
2013. jún. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Attól függ, mit tartasz keménynek.

Az aikido nem csak sport, hanem egy életfelfogás, ami nem arra megy hogy a másikat eltipord, vagy elbánj vele, sokkal inkább arra, hogy egyszerűen meggátold a támadását, és kulturáltan, minimális sérüléssel a földre vidd. A célja az egyes technikák, mozdulatok elsajátítása, ami komoly összpontosítást igényel.

Én nem rég óta csinálom, de eddig egy olyan edzés sem volt, ahol nem fáradtam volna el, holott elég sportos vagyok.

Az tény, hogy vadulás nincs, de nem is ezért jön ide az ember. Aki vadulni szeretne inkább, tényleg menjen olyan edzésre, ahol van versengés.

Ja a kendó amúgy tényleg kutya kemény sport, de nekem a kiabálás miatt nem jött be:)

2013. okt. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!