Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az árvíztől ki tud dőlni egy...

Az árvíztől ki tud dőlni egy ekkora fa a Margitszigeten?

Figyelt kérdés

[link]


[link]



2013. jún. 21. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen ha láncfűrész van nála.
2013. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 dirtboy ***** válasza:

ki tud de nem amiatt fekszik ott az a fa a képen,az ki vágva lett valószínűleg azzal a kis husqvarna láncossal.

ha árvíz vitte volna ki akkor gyökerestől lenne eldőlve,valamint árvíznek nyoma sincs a fa kérgén.

másik lehetőség hogy erős szél szakította ki de akkor szintén gyökerestől lenne vagy pedig a törzse lenne szét törve.

2013. jún. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez egy legalább 80 éves fa. A cikkben a kép alatt azt írja "A kidőlt fákat felaprítják és elviszik"


A képen a Főkert vágja láncfűrésszel a legalább méter vastag törzset. Ez a fa hol dőlt ki?

Az árvíz most vonult le, tehát az itt jön a képbe, arra utalhat. Olyan nagy vihar nem volt a szigeten szerintem, hogy kidöntse ezt a fát. Tudom, hogy sok a platán a szigeten, ami elég gyenge minőségű fa, de ez nem tudom milyen a képen és nem is tűnik nagyon korhadtnak a törzse.


Furcsálltam, hogy kidőlhet egy ilyen masszív fa.

2013. jún. 21. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez a fa pont annyira magától dőlt ki, amennyire a piliscsabai öreg hárs "beteg" volt. Ritkán látok fákat láncfűrésszel mászkálni, még ritkábban vágják ki saját magukat ilyen szép egyenesen...
2013. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!