Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segítség! Nagyon hajlékony...

R.Lilla98 kérdése:

Segítség! Nagyon hajlékony kamasz lány vagyok, évek óta táncolok, sportolok, melyik jobb a balettban? A jazz vagy a klasszikus? Mi mozgat át alaposabban?

Figyelt kérdés
Nagyon hajlékony vagyok, nagyon jó táncos, vékony

2013. jún. 23. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

A klasszikusra voksolnék, annál alaposabban átmozgató tánc szerintem nem létezik.

De ez a beállítottságodtól is függ. Bírod a fegyelmet, szigort, merevséget? Ha igen, akkor hajrá, ha nem akkor pedig inkább a modern balettnál maradj, kamaszként belecsöppenni a klasszikus balett világába nem mindig kifizetődő.

2013. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen :)
2013. jún. 23. 10:06
 3/8 anonim válasza:
Én biztos a jazz-re szavaznék. 10 éve táncolok, mindkettőt kipróbáltam, nekem inkább a modernebb táncok jönnek be. Most modern-táncot, musical-táncot és jazz-táncot tanulok :) Persze az, hogy kinek mi tetszik, mit élvez jobban emberfüggő. Szerintem azt csináld amit jobban szeretsz, jobban tetszik neked!
2013. jún. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Én is a jazz-re szavaznék, annak ellenére, hogy én klasszikus balettozom, é nagyon szeretem. De évek óta táncolsz, gondolom gyorsabb táncokat, és szerintem az átmozgatást sem úgy érted, mint amilyet a klasszikus csinál.


Nem is tudom, a leírásodból úgy érzem, az jobban illene hozzád, és jobban is menne


De a klasszikussal sem foghatsz mellé, az is borzasztó jó :-)

2013. jún. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én is próbáltam mindkettőt. Nekem a klasszikus jobban tetszik végül. Nehéz volt megszokni, hogy mennyi kötött dolog van benne. Ez csak az elején volt így, és nem is pártoltam el, mert jobban átmozgatott mint a modern. Sajnos nekem hiányosságom, hogy a hajlékonyságom nem a klasszikushoz alakítottam, ami szerintem jobban megkívánja (már a szépsége miatt is). Szerintem csodálatos dolog a klasszikus balett, pláne az élmény, hogy spicc cipőn táncolni is egy különleges dolog (külsősnek főleg látványos :)). Biztos mindkettőnél ki lehet használni a hajlékonyságod, de az egy hatalmas előny ha már nem kell küzdened egy szép arabesque-ért vagy attitude-ért.
2013. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
én azt mondom ha lehet járj mind kettőre.... mert a balett az alap és sokszor sok helyen lehet használni de viszont tényleg merev és fárasztó és kemény... én most akarok újra járni mert hiányzik (pedig utáltam :) ) a jazzbalett meg a modern meg wháááá az egy stílus aminek kemény alapja a balett de aztszem megtanítják azt is ami a baleet része.... no meg az ugrások... na amiatt ajánlanám a jazz és moderntáncot :)
2013. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, végülis jazz balettre járok és nagyon szeretem :))) köszönöm a sok kommentet és jó tanácsot :)
2013. jún. 27. 08:40
 8/8 anonim válasza:
én mind a kettőre járok, és imádom *-* nem is tudnék választani, a klasszikusban szeretem a fegyelmet, a jazzben szeretem hogy picit lazább:)
2013. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!