Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Íjászkodás közben az íjat...

Lipton18 kérdése:

Íjászkodás közben az íjat tartó, vagy az ideget meghúzó kezem erősödik jobban? És a gerincferdülésemnek sokat ártok az íjászkodással?

Figyelt kérdés
Tudom, h*lyén hangzik az 1. kérdésem, először egyértelműen arra gondoltam, hogy az íjat tartó kezem erősödik jobban, de ma este bele gondoltam, hogy nincs-e olyan íj, ahol az ideget húzó kezem erősödik jobban.Ha igen, az hány fontos?

2013. júl. 7. 22:17
 1/4 anonim válasza:

szerintem mind kettő mert egyikkel tartod, másikkal meg húzod, és a húzáshoz is kell erő feszítés mint a tartáshoz


az hogy gerincferdülésed van nem ártasz, mert a tested ilyenkor egyenes helyzetbe van

2013. júl. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha jobban belegondolsz, logikus, hogy erősödjön mindkét kezed, hiszen mindkettő tevékenyen részt vesz a "munkában". A bal kezed is erősödik, itt főként a váll és a csukló erősödését kell konkrétan megemlíteni. A jobb kezeden az ideget tartó ujjaid, az alkar bizonyos izomcsoportjai, a bicepsz és szintén a váll edződnek, illetve fontos megemlíteni még, hogy a hátizmok is erősödnek az íjászat során.
2013. júl. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is íjászkodnék de a a gerincferdülésem miatt nem lehet.Az orvos mondta.
2013. júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, tehát mindkettő ugyanúgy erősödik!

Utolsó:Tényleg?Hát, mi nyár vége felé megyünk majd szerintem vissza az orvoshoz, majd lehet megkérdezzük mi is.Bár mondjuk, nekünk a majorette-re is azt mondták, hogy lehetőleg ne csináljam mert árt a gerincemnek.Dehát az mégis miben ártana?

2013. júl. 18. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!