Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy hívják ezt a tartást?...

Hogy hívják ezt a tartást? Linket adna valaki? Milyen izmok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Egy Jackie Chan filmben láttam egy nagyon nehéz tartást, de sajnos nem tudom a nevét. Tudna valaki segíteni?

Egy függőlegesen lógó kötelet 2 kézzel kell megfogni, majd a testünket úgy megemelni, hogy merőleges legyen a kötélre, tehát gyakorlatilag a talajjal párhuzamosan vagyunk, teljesen kinyújtott testtel, csak a kezünk markolja a kötelet.

Hogy hívják ezt? Egy youtube linket tudtok adni hozzá? Milyen izmokat vesz a legjobban igénybe ez a gyakorlat?

Köszönöm!



2013. júl. 10. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=vXjosZ-pcA4&hd=1


Angolul front lever-nek hívják (magyar nevét nem tudom), és főleg a test elülső izmait veszi igénybe (mell, has, négyfejű combizom stb.)

2013. júl. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem erre a tartásra gondoltam, de megpróbáltam lerajzolni, ezen a linken meg tudod nézni.

[link]

2013. júl. 11. 15:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja hogy ez :D Ezt hívják emberi zászlónak (human flag), legtöbbször oszlopon stb. csinálják (a köteles verziót most láttam először). És az egész testet megdolgoztatja tetőtől talpig.


Csak képet találtam róla:

[link]


Első voltam.

2013. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sokat segítettél. :) Valamilyen sportoló vagy, hogy ennyire ismered ezeket?
2013. júl. 12. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez az eltoló zászló :)

A fegyencedzés 2 című könyvben 16 egyre nehezedő lépésben leírja a gyakorlatot.

2013. júl. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Valamilyen sportoló vagy, hogy ennyire ismered ezeket?"


Nem (még nem...), csak egy érdeklődő laikus aki mindent elolvas/megnéz a saját testsúlyos gyakorlatokról amit csak tud (többek közt a Fegyencedzés 1-2 című könyveket is, a benne lévő gyakorlatok remekül rávezetik az embert az ilyen nehéz tartásokra is mint a zászló - mondjuk a gyakorlatokon kívül nem sok mindent érdemes komolyan venni e könyvekből)

2013. júl. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) Nagyon köszönöm! Bele fogok nézni a könyvekbe.
2013. júl. 26. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!