Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Íjászattal kapcsolatban lenne...

Íjászattal kapcsolatban lenne pár kérdésem. Hogyan kell tárolni? (az baj-e ha rajta van a zsinór)? Mit jelent az, hogy felajzva? (kihúzva a zsinór)? Számít-e a nyílvessző mérete ahhoz képest, hogy hány fontos az íj?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet megállapítani, hogy hány fontos? Van különbség nehézségileg, célzásban, meg egyebekben az íjak nagysága között?


---------------------------------------------------------


Régen íjászkodtam, mester és hasonlók nélkül. Akkor 12-13 lehettem és most 18 éves fejjel megtaláltam ugyan azt az íjat. Azóta szerintem nem lett levéve róla az a zsinór de pár lövés elég volt, hogy rájöjjek, hogy nincs semmi para vele de lehet, hogy megéri egy újra beruházni. Az érdekes dolog, hogy még mindig megy a lövés, mindenre emlékszem és jó a találati rátám. A fenti kérdések csak arra kellenek, hogy valami tudomást is szerezzek róla, és a legjobban gondoskodjak szeretettem íjamról de akik űzik ezt a sportot nyugodtan megdobhatnak pár tanáccsal a kérdéseken kívül.



2013. júl. 13. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Hello, en nem vagyok szakerto, viszont profiktol tanultam par alkalommal ijaszkodni. Akkor van feljazva az ij, ha az ideg vagyis ahogy te mondtad zsinor be van akasztva a ket vegere, tehat feszitett allapotba kerul az ij, olyan mintha egy stukkeren be lenne huzva a kakas, es mar csak el kellene sutni, vagod. Akiktol tanultam, mindig levettek az ideget az ijrol es gondosan elcsomagoltak borokbe meg minden,ugyhogy szerintem biztos hogy nem jo ha felajzva van tarolva. Gondolom veszt a rugalmassagabol es ezaltal a loves ereje is kisebb lesz. En 55fontos ijjal lottem par oran keresztul, azzal mar azert szoktak szenvedni a kihuzasaval, egy 120fontosat ki se tudtam huzni a feleig se, ha te 13 evesen lottel vele akkor 20font korul lehet, egyebkent fogalmam sincs hogy kell merni, biztos vmi ijaszos helyen ki tudjak merni. De akaszthatsz ra sulyokat es ahany kilonal eleri a kihuzott allapotot azt atvaltod fontban es ennyi...:D aaa nehogy ezt csinald vele csak hulyulok. Hat ennyit tudok nem sok..csa
2013. júl. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Na kezdjük az elején. Tárolni mindig nyugalmi állapotban. Tehát ne legyen ,,felhúzva"=felaljazva=a,,zsinór"(=ideg) ki van feszítve. A nyílvessző mérete ahhoz számít, hogy meddig tudod kihúzni az íjat. Ha ki tudod húzni 70-80 centiig, akkor nem jó a 60-as vessző, de ha csak 50 centit húzol, felesleges a 70-es vessző. (ráadásul nehezebb is)


gyakorolni kell, és menni fog. A beállás, fegyelem viszont nem biztos, hogy megy mester nélkül. Nekem se jó a beállásom, én itthon lövöldözöm, ha van vessző. :D Nekem 30m-ről a 160-as körbálába simán belemegy. Messzebbről is eltalálom, csak akkor nem olyan stabil a lövés. Mondjuk az íj se rossz, de nem is extra, egy kassai 37 fontos. Az, hogy hány fontos nem tudom hogy lehet így házilag bemérni, engem nem foglalkoztatott, de valahogy úgy vannak, hogy x erőnyi húzás jelent egy fontot. De google sokat segíthet! :D Sok szerencsét ehhez a hobbihoz, csak ne légy olyan, mint felénk ezek a nagyképű nagykínú köcsögök, akiknek anyuci-apuci megveszi a csúcsszuper-hiper íjat, másnap az alkarvédőt, mert csóri gyerek úgy végigrántja a karját, hogy nézni is fáj, de azért ha mondom neki, hogy ne feszítse úgy be a kezét akkor mit akarok én azzal a szar íjammal neki okoskodni... Hát nagyjából ennyi, és majd magadtól fejlődsz! Sok sikert, üdv köztünk! :D

2013. júl. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket, meglepett, hogy ilyen hamar érkezett már 2 válasz is. Remélem még jön több is de amire szükségem volt megkaptam. Sztem akkor beruházok egy új "idegre" . És csak úgy megjegyzésként nem leszek olyan akinek a szülei megvesznek mindent, lenne rá alkalmam de azt nem szeretem. Nem hinném, hogy egy kitartó vagy legalább egy hosszú távú hobbi lenne mert van mellette több is, attól függ a gyakorlat része mennyire tetszik majd :D
2013. júl. 14. 01:20
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah és kihagytam egy fontos kérdést. Vajon mennyire tolerálják ha ezt az utcán viszem? Sajnos nem kertes házban lakom így amikor lehetőségem nyílik vinném magammal de erre kell valami engedély? Gondolok itt valami fegyvertartásira ha egyáltalán annak minősül vagy csak elég tokban jól elzárva vinni?
2013. júl. 14. 01:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenkepp tokban szallitsd, hogy senki ne lathassa vagy legalabb csavard bele valamibe es szijazd korbe, mert fegyvernek minosul es tilos utcan hordani...meg egy kis felhuzos airsoft fegyvert is csak taskaban szallithatsz, pedig az puding egy ijhoz kepest. Ja es mindenkepp nyugalmi allapotban szallitsd, nehogy beled tudjanak kotni. En a helyedben beruhaznek egy 45-55font korulire, ha van ra penz, az buli:) az mar kersztul megy egy emberen. udv
2013. júl. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link] van rola a torveny:


itt van a szallitassal es hasznalattal kapcsolatos torveny, udv

2013. júl. 14. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ismét a segítséget :D
2013. júl. 14. 03:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen:-)
2013. júl. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!