Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Narancsbőr eltávolítás?...

Narancsbőr eltávolítás? Szerintetek ez segít? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Azt vettem magamon észre hogy ha össze nyomom a combomon vagy a popómon a bőröm, narancsőröm van..

Kövér nem vagyok 48-49 kg..

Sportolni nem igen szoktam, kevés vizet iszom (nincs meg a napi 2 liter)

Szeretem az édességeket a cukros dolgokat..

és olvastam hogy ezek közre játszhatnak, ehet ettől lett a narancsbőr?

Ma találtam egy Rubint Rékás videót ---> http://www.youtube.com/watch?v=UIjy-yKIPtg&feature=PlayList&..

Ez remélem segít ma már el is kezdtem!

Most már fogok rendszeresen sportolni ahogyan időm engedi, és próbálok egyre többet inni!

Szerintetek mennyi idő alatt fog így el múlni a narancsbőr? :(


20/N


2013. júl. 26. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden keményebb edzés segít, de a cukros, fehér lisztes kajákat, cukros üdítőket hanyagolhatnád. Sovány húsok, tojás, sovány túró, sok zöldség és összetett szénhidrátok, jó kis telítetlen zsírok (halolaj, lenmagolaj) mehetnének.
2013. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Megfogadom!

2013. júl. 26. 19:13
 3/8 A kérdező kommentje:

akkor csak sima ásványvizet igyak inkább?

Rostos üdítőt se ?

2013. júl. 26. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Harc a narancsbőr ellen koffeinnel? A koffein hatása a combok és a fenék mikrocirkulációjára és a helyi ödémára


Szálkásítás során sokan érnek el szép definíciót úgy, hogy egy-két testrész a kelleténél fedettebb marad. A helyi fogyasztás tekercseléses módszere mérsékelt eredményekkel jár, de más megoldásokkal is próbálkoztak már a testépítők-fitness versenyzők, melyek közül a különböző anyagcserét, véráramlást, zsírégetést fokozó gyógyszerek és hormonok bőrre, bőrbe juttatása volt az egyik metódus. A véráramlás fokozása még csak-csak biztonságos volt, ám a gyógyszerek és hormonok ilyen alkalmazása komoly egészségkárosodás veszélyét hordozta magában.


Kozmetikai újságokból viszonylag ritkán szoktam kutatásokat szemezgetni, de ha koffeinnel kapcsolatos kutatásokról van szó, szívesen teszek kivételt, hiszen jól tudjuk, hogy ez a stimuláns hatású anyag számos zsírégető alkotórésze (még ha közvetlen anyagcsere fokozó hatása csekély is), bőrön alkalmazva pedig mint korábban beszámoltunk róla, a kopaszodás egyik ígéretes kezelési módja lehet. A cellulit (ginoid lipodisztrófia) sok nő és egyre több érintett férfi rémálma közvetlenül vagy közvetve (partnerén keresztül). Talán még kellemetlenebb, ha a valakit ez az esztétikai probléma a versenyzésben vagy munkájában (pl. modellkedés) hátráltat. A cellulit megnagyobbodott zsírsejtekkel, kötőszöveti problémákkal és a nyirokkeringés, mikrocirkuláció zavaraival is együtt jár, ami ödémát, helyi folyadék felhalmozódást eredményez. Okai sokrétűek, kezelésére kevés valóban hatékony módszer létezik.



Sok más anyag került már kipróbálásra, egy vizsgálat során cellulit elleni készítményben fő hatóanyagként a koffein is alkalmazásra került 7%-os oldatban. A bőr mikrovaszkuláris (mikroereket érintő) változásait ortogonális polarizációs spektrális képalkotás segítségével vizsgálták (a módszerről bővebben itt olvashatunk). A vizsgált paraméterek a funkcionális kapillárissűrűség (FCD), a dermális papilla átmérő (DPD) és a kapilláris átmérő volt (CD).


Az analizált klinikai paraméterek a combok és a csípő cm adatai, és a dohányzás, alkoholfogyasztás és fizikai aktivitás kezelésre gyakorolt hatásai voltak. Egyhónapos kezelés után az önkéntesek statisztikailag szignifikáns comb-kerület csökkenést mutattak az esetek több, mint 80%-ában, a csípő kerülete pedig az esetek 67.7%-ában csökkent. Az FCD, DPD, és CD nem változott szignifikánsan a kezelés hatására. A dohányzás, alkoholfogyasztás és fizikai aktivitás nem befolyásolta a centiméterben mérhető kedvező változásokat szignifikánsan.


Következtetés: Az általában nagyobb zsírtartalékokkal rendelkező hölgyek esetében a koffeintartalmú kozmetikummal történő helyi kezelés centiméterekben mérhető pozitív változásokat eredményezett. Hasonló összetételű kozmetikai készítmények már kaphatóak, nők számára egyértelműbb, hogy hasznosak lehetnek, de nem kizárt, hogy férfiak is profitálhatnak a hatásokból. A koffeinnek ezt a tulajdonságát még további vizsgálatoknak érdemes alávetni, ám ha van erre keretünk, és valamiért jó volna csökkenteni hátsónk méretét, combunk kerületét, akkor kipróbálhatjuk ezt a módszert is.


Publikálva: "Evaluation of the effects of caffeine in the microcirculation and edema on thighs and buttocks using the orthogonal polarization spectral imaging and clinical parameters." Journal of Cosmetic Dermatology. 6(2):102-107, June 2007.


Kutatók: Lupi, Omar MD, PhD; Semenovitch, Ivan Jorge MD, MSc; Treu, Curt MD; Bottino, Daniel MD, PhD; Bouskela, Eliete MD, PhD T

2013. júl. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. júl. 26. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs mit, kozmetikai cégnek is dolgozom. :)
2013. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan üdítőt ne igyál, ami hozzáadott cukrot tartalmaz.
2013. júl. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó neked :)


Rendben köszönöm a válaszokat.. :)

2013. júl. 26. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!