Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Itthoni mozgáshoz valami...

Itthoni mozgáshoz valami hasznos táplálkozási tippek?

Figyelt kérdés

Nem tudom ez mennyire számít, de elkezdtem Rubint Rékázni. Arra lennék kíváncsi, hogy mit (ne) egyek/igyak. Úgy értem valami fehérje turmix az előtte, vagy utána? Vagy valami ételek, amik segítenek egészségesnek maradni, és nem hizlalnak túlságosan? Olyanokról hogy tészta, rizs, szénhidrátok nem tudok lemondani, mert a szüleim vásárolnak, anyám főz, és csak miattam nem fog az egész család full egészségesen élni..

Csak valami tippek érdekelnek, hogy mi segít hogy legyen energiám mozogni, vagy utána mit kell tenni, hogy ne legyen hasztalan..

19/l


2013. aug. 1. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
paleózz, az a legegyszerűbb ami értelmes is.
2013. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rizs,sovány hús,tojás,zöldségek,barna kenyér,gyümölcs jó de a tészták nem.Néha belefér de heti 4x már nem.Valahogy meg kéne oldanod.

Pl kérde el a kosztpénzed és vásárolj magadnak.

Szerintem RR tornához felesleges a turmix

2013. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem.

Persze, nem eszünk minden nap tésztát, talán még heti 4x sem.

Szeptembertől egyszerűbb lesz, mert albérletben leszek, magamnak fogok főzni. Meg a két lakótársammal együtt.. De úgy könnyebben meg tudom oldani.

2013. aug. 1. 13:29
 4/6 anonim ***** válasza:

"Olyanokról hogy tészta, rizs, szénhidrátok nem tudok lemondani,"


Akkor minek írsz ki kérdést, ha úgysem tudsz változtatni. (?)


Vannak így páran, sokat járnak orvoshoz, gyógyszereket szednek, zsírosak. Sporttól függetlenül, a testedzés nem sokat szelektál köztük, talán a sportoló gabonaevők azért egészségesebbek bizonyos okok miatt. De ha ezeken alapul az étrended és nem zöldségeken, akkor csak a genetikádra számíthatsz az egészségeddel kapcsolatban, mert hiába írtál ki kérdést táplálkozási tippekről, azt is leírtad hogy nem tudsz lemondani a gabonákról.

Holott húsevő és zöldségevő az ember, a rizs már kényszer élelmiszer. Ilyenkor mit lehet tenni? Semmit, ebből kell kihozni a legtöbbet, például kevés rizs, sok zöldség formában. Vagy tészta helyett rizsevés (gluténmentes). Ilyen apró trükkök vannak.


Energiát vagy az ad, ha tele tömöd magad szénhidrátokkal, vagy pont ha leszoksz róluk és zsírt, fehérjét + lassú felszívódású szénhidrátokat (zöldségek) eszel.

2013. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt, hogy nem tudok lemondani, nem úgy értettem hogy én nem tudom nélkülözni, hanem azért mert a család étrendjében szerepel, és azt eszem amit ők.

És albérlet mellett pedig nem biztos hogy mindig lesz pénzem egészségesebb kajákra, hanem lehet meg kell majd vennem a tésztát és főzni egy spagettit..

Az érdekel hogy mikre figyeljek, hogy hasznos is legyen a mozgás.

2013. aug. 1. 13:42
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasznos mozgás ott kezdődik hogy Jóga, Qigong, erősítő edzés, önvédelem edzés.


Értelmes táplálkozás ott kezdődik hogy nem megkeressük a legolcsóbb kaját (liszt) és elfogadjuk hogy jó lesz, hanem megnézed mik az olcsóbb zöldségek, kitűzöd célnak hogy tésztát nem fogsz enni hanem végszükség esetén inkább rizst..


Ezek a lépések ésszerűek. Persze lehet rubintrékázni és tésztát enni mert azt eszi az egész család, csak azt sok ezer korodbeli nő is meg tudja csinálni. És nem fognak sokáig jól kinézni, 20-as éveitekben csúsztok szét ezerrel.


Szerintem ezt jó elkerülni, és kitűzni némi keretet. Ilyen keretnek fantasztikus a búza és tejkerülés, ez önmagában nem is jár plusz költségekkel, csak akarattal hogy ugyan abból a pénzből jobb ételt fogsz beszerezni.


Aztán előbb-utóbb odáig is eljut az ember, hogy rájön 400 forintért 1 kiló zöldséget vagy gyümölcsöt vagy állati táplálékot (pl. szív, máj) is be lehet szerezni, talán nem is szorul rá annyira a tésztaevésre, legalábbis nem gazdasági okok miatt, hanem a megszokásai miatt. Tudom hogy van aki nagyon szegény... de sokaknál csak fejben dől el hogy mit akarnak kezdeni. Egyszerűbb középszerű tornát végezni és névleg odafigyelni az evésre, ezen nincs mit vitatkozni.

Írtam pár dolgot mégis mikkel emelkedhetnél felül, tehetnél többet magadért. Kizárólag magadért, ez csak rólad szól.

2013. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!