Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erdemes elkezdeni onvedelmet...

Erdemes elkezdeni onvedelmet tanulni 16 evesen?

Figyelt kérdés
Ja, es lany vagyok!:)
2013. aug. 14. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ökölvivást, vagy savate-ot értesz alatta,akkor igen,de pár év kell hozzá,hogy pro legyél.
2013. aug. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem igazan okolvivasra gondoltam, hanem valami... Nem is tudom karate vagy hasonlo..

De azert koszi a valaszt!:)

2013. aug. 14. 19:41
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly harcot akarsz tanulni,akkor a karate semmi ezekhez képest.
2013. aug. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hat nem hiszem h Miskolcon van olyan savate akarmi. Az okolvivas meg tavol all tolem:DD
2013. aug. 14. 19:46
 5/12 aikiboxer ***** válasza:

Pedig hallgass o23r-re, mert jó, amit mond...

Néhány miskolci klub, csak ma, csak neked... :)


Boksz:

M1 Fitness [link]

és

Miskolc Fit Box SE, 06 70 452 7333, Siroki Norbert


Azután:


Thai box:

MVSC Thai Box Szakosztály


Az alábbi helyszínen: MVSC 3528 Miskolc Csokonai út 3.

Edzésidőpontok:

Hétfőn 19.00-21.00-ig

Szerdán 19.00-21.00-ig

Csütörtökön 19.00-21.00-ig

Szombaton 10.00-12.00-ig


Edző: Láng Zoltán

Érdeklődni személyesen edzésidőpontokban vagy a 20/481-30-66-os telefonszámon lehet.

2013. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 aikiboxer ***** válasza:

Kedvcsinálónak nézd meg az edzésvideóinkat -- főleg a lányokat. :))

[link]

2013. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan önvédelmi sportot válassz ne ilyen karatét vagy taekwondot, stb-t. Én fél év taekwondo után agyonvágtam volna a fekete öves mester 1-2 danos lányokat. Persze benyelek egy két ütést, de a fizikai erő mindig a férfi oldalára dönti a mérleg nyelvét. Ellenben ilyen önvédelmi edzéseken.. Belekapnak a másik szemébe, térden rúgják, gyomorszáj, nyak, stb... A franc gondolna arra, hogy egyből ilyet kap. Míg ha beáll nekem ott küzdőtartásba és elkezd ugrálni.. Egyből leveszem, hogy tud valamit.
2013. aug. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!:) a thai box bejon,de a 7oratol kezdodo edzes nem oke,mivel nem pontosan Miskolcon lakok.

A krav maga-rol mi a velemenyetek?:)

2013. aug. 15. 00:18
 9/12 aikiboxer ***** válasza:

Mivel a krav magát nem próbáltam, csak annak a boksz edzéstársamnak a véleményét tudom tolmácsolni, akinek a véleményében 100%-ig megbízom. (A srác régóta bokszol, volt versenyző, azonkívül TEK-es rendőr és krav magázik is.) Szerinte a krav maga nagyon jó akkor, ha amúgy tudsz bunyózni (azaz bokszolni stb.). Önvédelmi szituációkra, a helyzet pszichológiai kezelésére és különféle fogásokra készít fel, de nem alakít ki küzdelmi készséget és ezért önmagában nem alkalmas az önvédelemre. Tehát ugyanúgy kiegészítő jellegű sport? harcművészet? ...?, mint az aikido -- a boxot, thai boxot azokkal a fogásokkal egészíti ki, amelyek ezekből hiányoznak, de ezek nélkül nem fogod tudni használni.


A fentebb írt önvédelmi képzésekkel ugyanez a helyzet, hiába álmodozol az edzésen arról, hogy majd lerúgod a térdét meg belenyúlsz a szemébe, ha nincs meg az alapvető küzdelmi készséged, soha nem fogod megcsinálni egy bokszolóval szemben (sem, de még egy amatőrrel szemben sem sajnos), mert a küzdelem pszichológiája nem így működik.

2013. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hallgass a többiekre.


Karatét felejtsd el. Szerintem a kravot is, én azt mondom HA már tud valaki boxolni, akkor is legfeljebb elméleti felkészítést adhat a kravmaga. Szinte kizárt, hogy majd Jujutsu technikákat tanítanak meg az embereknek ilyen edzéseken.


Még jujutsu edzésen is sokáig tart elsajátítani a tudást, pedig az direkt erre épül. Akkor egy divatos önvédelmi edzésen.. felejtős.


Ökölvívás + valami kungfu, birkózás, késharc (kali, escrima)..


És egy ima, hogy jó edződ legyen. Jó karate edzőt egyszerűen nem fogsz találni, ennyi a gond.

2013. aug. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!