Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi pontosan a squash?

Mi pontosan a squash?

Figyelt kérdés
Hogy kell játszani,mi a menete,milyen felszerelés kell hozzá,hányan játszák?
2009. okt. 28. 21:41
 1/5 anonim válasza:
88%
fallabda,egy teremben teniszütőféleséggel üti az egyik ember a falhoz a labdát a másik meg visszaüti a falról visszapattanó labdát
2009. okt. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
labda és ütő kell hozzá,tudtommal ketten játszák,ha az egyik nem tudja visszaütni a labdát akkor a másik kap pontot.előző vagyok :)
2009. okt. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vonalak vannak felfestve a pályára, azokon "belül" kell maradni. Speciális squash ütő kell hozzá és speciális gumilabda. A labdák különböző keménységűek, különbözőképpen pattannak vissza a falról. Kezdőknek a "jobban" pattanó labda ajánlott. Általában a squash pályákon elvárás a teremcipő, hogy ne hagyj nyomot a padlón. Amúgy semmi külön cucc nem kell. Illetve egy törölköző a pályára is, mert ha rendesen játszol, akkor bizony szakad rólad a víz. Ketten játszák.

Nagyon jó játék, érdemes kipróbálni. Én tök kezdő szinten vagyok, de nagyon szeretem.

2009. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

az első és második hozzászólónak küldöm


igen így van egy játék (nagyon f@sz@


[válasz a kérdésre]


igazából a "squash" szó azt jelenti: "tottyan" a labda egyik tulajdonsága de ha valaki "squash" szót mond fallabdának vesszük, de így is fordítják:-))


Van 2 négyzet festve a pályára az egyikből kell szerválni (ütni a labdát) de úgy, hogy a főfalon a felső és középső csík közé menjen a labda és a pálya a főfallal párhuzamosan van még egy csík, az és az üvegfal közé kell esnie a labdának (arra a területre). Ha ez megvan akárhova lehet ütni a labdát a legalsó és a legfelső főfali-csík között, és a pályán akárhova, az a lényeg, hogy "megszivasd" ellenfeled, hogy ne birja visszaütni a labdát vagy olyan helyre essen a labda ahonnan megüti de a labda nem megy el a falig, akkor tiéd a pont.


kell hozzá:

ütő, valami jó (nekem Karakal Pro-3SL van, 125 gramm-os 23.000-ért vettem)

labda (1200-ért árulják a pályákon, de lehet 600-ért is kapni)

fehér/világos talpú teremcipő

partner/edző

pálya foglalás (egy pálya 1600-ba kerül nálunk (Kiskunhalason) de a diák bérletben 5600 a nyolc alkalom, családiba pedig 4400 a 4 alkalom)

sztem nem hagytam ki semmit...


mellesleg én nagyon jól játszok... és te? (már ha játszol:-))

2009. nov. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
egy baromság
2010. febr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!