Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokkal, esetleg...

Milyen gyakorlatokkal, esetleg valami sportággal tudnám a gerinc melletti izmaimat erősíteni?

Figyelt kérdés
Sajnos családi örökség is, de nagyon hátfájós vagyok. Recseg-ropog a nyakam a hátam közepe és unblock minden porcikám. Legnagyobb gond a hátfájás..szinte minden éjszaka felébredek arra, h vagy a kezem zsibbadt le, vagy a hátam ..volt olyan h a lábam. A jógát próbáltam, hogy nyújtsam az izmaimat, szeretnék elkezdeni normálisan sportolni..hátha nem késő még..konditerem vagy úszás??

2013. aug. 20. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Híd (fegyencedzés) és core training. Kettlebell gyakorlatok.
2013. aug. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! Utána nézek ezeknek, mert full sötétben vagyok..:)
2013. aug. 20. 10:55
 3/6 aikiboxer ***** válasza:
Drake jól beszél. Én jártam gyógytornára fél évig hasonló problémával, így egy csomó gyakorlatot ismerek (ezek a pilatesre emlékeztetnek) -- de saját tapasztalat alapján állítom, hogy a Fegyencedzés "híd" gyakorlata együtt a hasizom-gyakorlattal (függeszkedésből lábemelés) kenterbe veri a teljes gyógytorna-eszköztárat. :) És a kettlebell is nagyon jó erre, csak arra már nem volt időm és energiám.
2013. aug. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Huuu..hát a függeszkedés nem fog menni, nagyon gyenge lány vagyok..ezért is próbálkoztam eddig a jóga gyakorlatokkal, de mostanába megváltoztak az életkörülményeim, és nincs idegrendszerem rendesen csinálni..ezért kértem tanácsot Tőletek! :) köszi :)
2013. aug. 20. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:

végtag zsibbadásnál már komolyabb lehet a gond,uh mielőtt elkezdenél bármit is a neurológiára kérj beutalót és vizsgáltasd ki magad.

és mi ez,hogy az edzéshez nincsen idegrendszered?

edzés és nincsen fájdalom,képesség javulás vagy fájdalom?

elég könnyen eldönthető kérdés szerintem és gerincproblémásként jobb ha megbarátkozol az élethosszig tartó gerincedzésekkel minél előbb.

menj le csoportba gerinc jógázni,akkor nem kell otthon egyedül edzened.

2013. aug. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megmondom őszinten eszembe nem jutott eddig, hogy nekem neurologiai kivizsgálást kellene kérni. Fajt, kiroppantottam es jobb lett. Ejszaka elzsibbadtam, kiegyenesitettem magam es jobb lett...nem gtam semmi komolyra :-S. Es idegrendszerem ahhoz nem volt h rendesen vegezzem a legzesekekkel együtt a jogat,ezert kértem tanacsot valamilyen mas tipusu mozgásra.
2013. aug. 21. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!